ArteHouse dizajn interiery3

Foto: ArteHouse

 

Neutrálna farebná paleta, jasné a upokojujúce línie, vzdušnosť. To sú hlavné benefity minimalizmu v interiérovom dizajne. Ak ho však skombinujete s tými správnymi doplnkami, obohatíte ho o prívetivý, domácky rozmer.

 

Minimalizmus stále kraľuje našim domovom a ukazuje sa, že ide o viac ako krátkodobý trend. Stáva sa aj životným štýlom založeným na odstránení všetkého nadbytočného, uvoľnení priestoru a na príjemnom pocite z otvorených, vzdušných dispozícií. Minimalizmus bol však niekedy spájaný aj s prílišnou strohosťou či prázdnom. Až kým nevznikol jeho variant „warm“, alebo tiež teplý a príjemný minimalizmus, ktorý je stále založený na jednoduchých a čistých líniách, no doplnený o organické tvary, zemité tóny či hapticky príjemný textil a hrejivé doplnky.

 

ArteHouse dizajn interiery4

Foto: ArteHouse

 

Siahnite po kvalite

„Je dôležité staviť na kvalitné vybavenie či doplnky. Napríklad správne zvolené tapety dokážu miestnosť opticky zväčšiť, presvetliť a navodiť pozitívnu náladu. Vhodné závesy sa zasa postarajú o lepší spánok. Luxusné a kvalitné koberce sú ideálnym nositeľom tepla a pohody,“ približuje tím Artehouse.

 

ArteHouse dizajn interiery6

Foto: ArteHouse

 

Ak hovoríme o kvalitných produktoch, v ArteHouse stavili na portfólio tých najlepších európskych dodávateľov v oblasti záclon, závesov, tieniacich systémov, tapiet, kobercov či posteľnej bielizne.

Záclony

Francúzsky voál, hodvábne záclony či verzie z prírodných materiálov. To je niekoľko tipov, vďaka ktorým bude váš interiér pôsobiť omnoho prívetivejšie a útulnejšie, no zároveň luxusne. Francúzsky voál je decentný a exkluzívny a, navyše, „Hodváb je nádherný, no veľmi náročný materiál. Hodvábna záclona je delikátne jemná, priehľadná a priestor dotvára jedinečne. Ale pozor, je nutné s ním narábať veľmi opatrne, keďže je veľmi citlivý na teplo, vlhkosť i svetovú stranu a pomerne ľahko sa krčí,“ upozorňuje tím ArteHouse. Pri správnom zaobchádzaní však takéto záclony dodajú izbám punc naozajstnej exkluzivity.

 

ArteHouse dizajn interiery5

Foto: ArteHouse

 

Veľkej obľube sa v poslednej dobe tešia záclony z prírodných materiálov, predovšetkým z ľanu. Odborníci z ArteHouse dokážu aj tento materiál, ktorý štandardne nemá príliš rád vlhkosť, ošetriť takým spôsobom, aby mohol byť použitý aj v kuchyni či kúpeľni. Ľan je veľmi príjemný na dotyk, vnáša do interiéru kus prírody, ktorú tak môžete vidieť aj cítiť na vlastnej koži.

 

ArteHouse dizajn interiery1

Foto: ArteHouse

 

Závesy

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, závesy sú veľmi podstatným prvkom v interiéri. Môžu byť dokonca tým určujúcim elementom, ktorý zo strohého minimalizmu vytvorí najpríjemnejšiu miestnosť v dome. „Ich výber môže definovať, v ktorej miestnosti budete po práci tráviť najviac času, kde sa budú koncentrovať vaše návštevy alebo kedy budete ráno vstávať,“ dodáva zakladateľka, Mgr. Veronika Gondášová z ArteHouse. Na výber je množstvo rôznych variantov: od štruktúrovaných, vzorovaných, zamatových až po DimOut či BlackOut verzie. Práve DimOut je ideálnou voľbou, ak si chcete ráno užiť maximum ticha a tmy, no zároveň mať závesy z prívetivého materiálu jemného na dotyk.

Pre vytvorenie domova v štýle warm minimalism odborníci z ArteHouse odporúčajú siahnuť po textíliách celkovo, pretože textil práve vytvára hrejivú útulnosť v priestore. Zaujímavými a momentálne veľmi trendovými sú aj textilné či dokonca akustické tapety, ktoré šetrným spôsobom chránia vaše steny a v spojitosti so záclonami a závesmi vytvárajú príjemné tlmenie zvuku.

Koberce

Niektorými zaznávané, inými milované. Koberce sú tu však s nami už stovky rokov a stále nestrácajú na aktuálnosti. Nič totiž nedokáže poskytnúť taký mäkký, príjemný a hrejivý pocit pod nohami. Všimli ste si napríklad, že návšteva sa prirodzene posadí tam, kam siaha koberec? Dnešný trh ponúka mnohé dizajnové koberce, handmade varianty i koberce vhodné pre outdoor. V ArteHouse si v rámci dizajnu môžete vybrať z ponuky špičkových európskych spoločností, najaktuálnejších trendov a vzorov. Pre absolútny originál siahnite po ručne vyrábaných kusoch – sú originálne, kvalitné a stanú sa vaším osobným „obláčikom“, tou správnou bodkou pre príjemný, hrejivý a domácky interiér.

 

ArteHouse dizajn interiery2

Foto: ArteHouse

 

www.artehouse.sk

Pin It