cisticka shutterstock

Foto: Casezy idea / Shutterstock.com

 

Dýchať čistý vzduch je pre naše zdravie úplne nevyhnutnou záležitosťou. Ste s jeho kvalitou u vás doma naozaj spokojní?

 

Nie je úplne pravda, že čistička vzduchu do bytu slúži len astmatikom či alergikom. Je vhodná pre každého, kto chce doma dýchať naozaj čistý vzduch. Ak pracujú s dostatočným výkonom, vedia veľmi efektívne eliminovať zo vzduchu peľ, prach, vírusy, baktérie, alergény či iné škodlivé častice. Jej veľkou výhodou je pozitívny vplyv na celkovú prašnosť v byte. Na čo sa pri ich výbere zamerať?

Čo ovplyvňuje správny výber čističky do bytu?

V dnešnej dobe nájdeme na trhu aj v našich končinách veľké množstvo čističiek. Aby ste si zvolili pre vás tú ideálnu, zamerajte sa na tieto faktory. Určité čističky sú úplné bezúdržbové, pri iných môžete filtre umyť, prípade je nutná ich občasná výmena. Dôležité je prispôsobiť jej vzduchový výkon rozmerom miestnosti, kde bude vykonávať svoju prácu. Aj keď môžu pracovať aj niekoľko hodín nepretržite, nemusí to znamenať, že vás bude rušiť. Pre istotu si ale preverte jej hlučnosť ešte pred nákupom. Z finančného hľadiska nie je dôležitá len nákupná cena, svoju rolu tu zohráva aj spotreba. Tú ale môžeme porovnať napríklad k bežnej žiarovke. Bonusom môžu byť funkcie navyše ako napríklad detekcia nečistôt, regulácia výkonu, diaľkový ovládač alebo časovač.

Stadlerform.sk pre ideálny vzduch v miestnosti

Čističky vzduchu ale nie sú jedinými pomocníkmi, ktorých nájdete na e-shope Stadlerform.sk. Úroveň vášho bývania aj z pohľadu lepších zdravotných podmienok čo sa týka vzduchu, to dosiahnete napríklad aj prostredníctvom zvlhčovača vzduchu (možnosť aj v 2v1 prevedení s čističkou), odvlhčovača vzduchu, difuzérov, elektrických ohrievačov, esenciálnych olejov, vlhkomerov či ventilátorov. Využite služby špecialistov na úpravu vzduchu, navyše aj v moderných dizajnových prevedeniach. Každý z produktov je navrhnutý dizajnérmi tak, aby bol jedinečným.

Pin It