akustika 1

Foto: Prostock-studio/Shutterstock.com

 

V dnešnom svete plnom ruchu a hluku sa náš domov stáva oázou pokoja, kde si chceme oddýchnuť a načerpať energiu. Bohužiaľ, nevítaný hluk môže narušiť aj túto harmóniu. Nie vždy kvalitné stavebné materiály a zvolené konštrukčné riešenia sú v tak vysokej kvalite, aby dokázali spomínaný komfort bez problémov a v čoraz hlučnejšom svete zaistiť. Ako to vyriešiť? Tu je niekoľko tipov, ako sa nadbytočného hluku vo vašom interiéri raz a navždy zbaviť.

 

Kročajová izolácia: Ticho pod vašimi nohami

S hlukom majú najväčšie problémy domácnosti v mestských radových zástavbách. Problémy s hlukom medzi podlažiami sa však nevyhýbajú ani rodinným domom. Riešenie, ako tento nedostatok odstrániť, je použitie špeciálnej kročajovej izolácie, ktorá dokáže zvuky z krokov absorbovať a tlmiť. Ak teda chcete minimalizovať prenikanie hluku do susedných miestností, kročajová izolácia na podlahu alebo akustická pena na stenu sú ideálnymi riešeniami.

Kovové stolové nohy: Stabilita bez ruchu

Hluk môže byť spôsobený aj pohybom nábytku na tvrdej podlahe. Stolové nohy od Kovtech ponúkajú nielen stabilnú podporu pre váš nábytok, ale sú tiež navrhnuté tak, aby minimalizovali pohybový hluk. Aj týmto spôsobom preto môžete eliminovať nepríjemné škriabanie alebo vŕzganie, ktoré môže narušiť ticho vášho domova.

 

akustika 2

Foto:  Andrey_Popov/Shutterstock.com 

 

Správna akustika

Dôležitou súčasťou odstránenia hluku z domu alebo bytu je aj správna akustika. Použitie mäkkých materiálov ako napríklad závesov, kobercov a vankúšov môže absorbovať zvuky a zlepšiť celkovú akustiku miestnosti. Z vedeného teda vyplýva, že aj kvalitný zvukový dizajn môže výrazne zlepšiť akustický komfort vášho domova.

Esenciálne oleje: Relaxácia a uvoľnenie

Nie vždy je hluk spôsobený len vonkajším svetom. Hlavnými zdrojmi nepokoja v našich domácnostiach sú často aj stres a napätie. Esenciálne oleje od Emfia vám preto ponúkajú prírodnú cestu k relaxácii a uvoľneniu. Už veľmi dávno ľudia zistili, že aromaterapia s použitím esenciálnych olejov môže zlepšiť ich náladu a znižovať stres, čím prispieva k celkovému pohodliu. Tak si nájdite na ich výber čas a doprajte si relax s príjemným uvoľnením celého tela.

 

akustika 3

Foto: polinaloves/Shutterstock.com 

 

Pravidelná údržba

Vyhýbanie sa hluku zahŕňa aj pravidelnú údržbu vášho domu. Skontrolujte okná, dvere a iné otvory, aby ste zabezpečili, že sú správne izolované a tesnené. Pravidelná údržba elektroniky a mechanických zariadení tiež pomáha minimalizovať zvukové rušenie.

Ako vidíte, hľadanie ticha vo svojom dome môže byť niekedy poriadnou výzvou, no s použitím týchto tipov a riešení si môžete vytvoriť miesto, kde vládne pokoj aj pohoda bez veľkých starostí, straty peňazí i času.

Pin It