INSAID autor D415 projekt SOM STORE 1 1

Foto: SAID

 

INTEBOLD festival má ambíciu byť najväčšou udalosťou so zameraním na interiéry na Slovensku a priniesť množstvo zaujímavých zážitkov pre nadšencov interiérov a komunikácie. Dva dni nabité interaktívnymi prednáškami, prezentáciami a kreatívnymi aktivitami sa uskutočnia v Design Factory v Bratislave.

 

Jeseň sa bude niesť v znamení dizajnu. V čase, keď teploty klesajú, dni sa krátia a namiesto letných terás nás stále viac lákajú útulné interiéry, nastáva správny čas pre interiérový dizajn. Slovenská asociácia interiérových dizajnérov preto s veľkým nadšením prináša nový festival interiérov INTEBOLD. V dňoch 20. a 21. októbra 2023 sa predstavia slovenskí a zahraniční rečníci, ktorí vyjadria svoj pohľad na tvorbu a procesy v interiéroch zo všetkých uhlov. Festival poskytne skvelý priestor na vytvorenie nových priateľstiev s ďalšími nadšencami interiérového dizajnu a architektúry.

 

INSAID zdroj SAID

Foto: SAID

 

Atraktívny program festivalu

INTEBOLD festival si kladie za cieľ poskytnúť návštevníkom možnosť vzdelávať sa a inšpirovať elitnými profesionálmi s inovatívnymi perspektívami nielen v oblasti interiérového dizajnu. Otvorí tému interiéru orientovaného na užívateľa, adaptácie priestoru, lokálnych výziev, či nových technológií a komunikačných procesov. Počas dvoch dní budú mať návštevníci šancu rozšíriť si svoje vedomosti, zapojiť sa do prednášok a získať poznatky od medzinárodných aj domácich odborníkov. Okrem nových znalostí a inšpirácie festival ponúka vynikajúcu príležitosť na networking. 

Prvotriedni rečníci

Hlavnými rečníkmi budú špičkoví odborníci, ktorí odprezentujú svoje profesionálne skúsenosti a zároveň sa zúčastnia panelových diskusií, kde budú odpovedať na otázky návštevníkov. Medzi rečníkov patrí uznávaný britský autor publikácií o interiérovom dizajne a architektúre Graeme Brooker. Pozvanie prijali architekti z ateliéru BKPŠ Martin Kusý a Pavol Paňák,  ikony slovenskej architektúry, aj úspešná Slovenka Zuzana Phillips Palugova z Londýna, ktorá navrhuje interiéry najbohatším ľuďom sveta. Pripoja sa rečníci ako architektky Ulla Hell (AT) a Lenka Petrakova (UK), svetelný mág Magnus Wästberg (SE), interiérový architekt René Pier (DE), či Michal Pastier, inovátor a kreatívny riaditeľ, a Michal Matloň, psychológ architektúry. Pridajú sa však aj ďalší, ktorí sa tešia na stredoeurópske dobrodružstvo interiérov.

 

INSAID festival center

Foto: SAID

 

Laureáti INSAID AWARDS

Dôležitou súčasťou festivalu bude aj očakávané každoročné vyhlásenie víťazov o najlepšie slovenské interiéry INSAID AWARDS. Tento prestížny ceremoniál demonštruje najinovatívnejšie a najzaujímavejšie projekty v oblasti interiérového dizajnu na Slovensku. Medzinárodná porota už vybrala finalistov a po osobných prehliadkach sa nakoniec zhodne na tohtoročných víťazoch. Návštevníci festivalu majú možnosť zúčastniť sa tejto ceremónie a byť pri prezentácii najnovších výherných projektov slovenského interiérového dizajnu a architektúry. 

Kde sa stretneme

INTEBOLD festival sa bude konať v znovuzrodenej Design Factory v Bratislave - Jarovce. Nachádza sa v pôvodnej zrekonštruovanej sýpke s novým kvalitným verejným priestorom. Atmosféra s jedinečným historickým rázom umocní celkový zážitok návštevníkov a poskytne tú správnu kulisu pre vynikajúci dvojdňový zážitok.

Vstupenky sú v predaji 

Ku každej vstupenke dostanete pri registrácii INTEBOLD magazín slovenských interiérov. Vstupenku si môžete kúpiť na www.intebold.com. Naviac, podujatie je zaradené do Profesijného vzdelávania architektov v rámci kategórie B, členovia SKA získajú za absolvovanie 10 kreditov.

 

 

Pin It