veltrhy for arch

Foto: For Arch

 

Jeseň už tradične prináša čerstvú dávku inšpirácií v podobe domácich i zahraničných eventov. Na fanúšikov kvalitnej architektúry či dizajnu čaká v septembri a októbri niekoľko zaujímavých podujatí.

 

For Arch 

Od 19. – 23. septembra sa uskutoční už 34. ročník tohto medzinárodného stavebného veľtrhu. Priestory PVA Expo Praha budú plné produktov a spoločností zo všetkých oblastí stavebníctva, organizátori avizujú aj pestrý sprievodný program a možnosť bezplatných konzultácií s odborníkmi v poradenských centrách.

 

veltrhy for arch2

Foto: For Arch

 

„Tento rok sa tiež predstavia najvýznamnejšie spoločnosti z oblasti elektroniky a zabezpečenia, stavby, drevostavieb, vykurovania i wellness & spa a ponúknu produktové novinky aj kvalitnú prácu,“ hovorí riaditeľka veľtrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová. Hlavnými témami tohto ročníka budú opäť najmä úspory energií, alternatívne zdroje energií alebo štátne dotácie.

Festival Deň architektúry

Hoci je názov tohto podujatia Deň architektúry, v skutočnosti potrvá dlhšie: tento rok od 29. septembra do 5. októbra. Prinesie stovky zadarmo prístupných akcií po celej Českej republike aj na Slovensku. Opäť otvorí bežne neprístupné budovy, ponúkne architektonické prechádzky s pútavým výkladom, cykloprechádzky, prednášky, ale aj divadelné predstavenia a mnohé iné.

 

veltrhy den architektury galanta prochadzka 1

Foto: Deň architektúry

 

Tento ročník nesie motto „Objav konštrukcie!“ So zameraním na výnimočné konštrukčné riešenia, a to tak v historickej architektúre, industriálnej architektúre, ako aj pri stavbách 20. – 21. storočia. „Pripomenieme si aj dielo výnimočného predstaviteľa barokovej gotiky Jana Blažeja Santiniho-Aichela, od ktorého úmrtia uplynie tento rok 300 rokov, a vydáme sa tiež po stavbách jedného z najvýraznejších predstaviteľov povojnovej architektúry u nás – Karla Pragera, ktorý sa narodil pred sto rokmi,“ dodáva zakladateľka a riaditeľka Dňa architektúry Marcela Steinbachová.

Designblok

Štvrťstoročie svojej existencie oslávi začiatkom októbra pražský medzinárodný festival dizajnu. Konať sa bude od 4. do 8. októbra v troch veľkolepých výstavných priestoroch v Prahe. Designblok sa prvýkrát odohrá vo Veľtržnom paláci, najväčšom výstavnom priestore Národnej galérie Praha, v Kráľovskej záhrade Pražského hradu a už tretíkrát v Umeleckopriemyselnom múzeu v Prahe.

 

veltrhy designblok2

Foto: Designblok

 

Aktuálny ročník bude mať opäť jednu ústrednú tému, ktorá je už tradične koncepčným spojovníkom celého festivalu. Tentoraz znie: CESTA. „Všetci sme stále na ceste, svet je v neustálom pohybe, cesta je cieľ… Len pár citácií z taoizmu, ale nie je to aj naša CESTA s Designblokom? Pamätám si skromný začiatok na lodi v Libni, postupné narastanie do priestorov palácov, nových architektúr i kláštora, a kam ďalej? K nám, do múzea. Pretože aj tu pôjdeme stále ďalej s vidinou dobrého dizajnu,“ hovorí riaditeľka Umeleckopriemyselného múzea v Prahe Helena Koenigsmarková.

Moddom

Záver októbra bude patriť bratislavskému medzinárodnému veľtrhu MODDOM. Od 18. do 22. októbra bude na návštevníkov Incheby čakať defilé nábytku, doplnkov a noviniek z interiérového dizajnu.

 

veltrhy Moddom

Foto: MODDOM

 

„Nábytok do obývačky, kuchyne, detskej izby, predsiene, pracovne, skrátka, do celého bytu či domu, ale aj doplnky – svietidlá, textílie, koberce vrátane spotrebičov do domácnosti a inteligentných úsporných elektroinštalácií, to všetko nájdete pod jednou strechou. Na veľtrhu nájdete široké zastúpenie slovenských i zahraničných výrobcov a predajcov nábytku, vďaka čomu si môžete vybrať to najlepšie pre seba,“ avizujú organizátori.

Pin It