TON_at_the_fair_Cologne_2012_-_product_in_ash_wood_copy

Veľtrh IMM Cologne v Kolíne nad Rýnom je jedným z najvýznamnejších svetových veľtrhov nábytku v Európe. Na prestížnej prehliadke sa prezentujú nielen horúce novinky, ale aj úspešné modely, ktoré sú vo výrobnom programe firiem už niekoľko rokov.

 

 

Na výstave sa prezentovala spoločnosť TON prostredníctvom stánku, ktorý navrhol Michal Riabič. Ten je tvorcom hojdacieho kresla Wave (Nábytok roku 2011), ale aj stoličky Malmö, ktorá na veľtrhu vzbudila pozornosť svojimi kónickými nohami a farebnou variabilitou. Stánok odrážal predovšetkým nové farby a materiály vybrané pre rok 2012/2013.

TON_at_the_fair_Cologne_2012_-_stand

Okrem týchto nových farieb TON predstavil aj nové dreviny – produkty z klasického buka, ale tiež stoličky Simple, Lyon a Merano z netradičného duba, stoličky 002, Petalo a hojdacie kreslo Wave z jaseňa a kreslo Merano z amerického orecha. Najviac zaujalo spomínané Merano, ale aj naoko jednoduchá, pritom technicky zložitá stolička Simple z duba.

 

TON_at_the_fair_Cologne_2012_-_product_in_ash_wood

 

TON_at_the_fair_in_Cologne_2012_-_Merano_in_american_walnut

 

Prvýkrát bola na výstave predstavená tiež stolička Rauma od rakúskeho štúdia Guggenbichlerdesign. Návštevníkov si získala predovšetkým vďaka svojmu pohodlnému sedáku a zaujímavo riešenej opierke, ktorú ocenia hlavne dámy, pretože si majú kam zavesiť svoje kabelky.

 

TON_at_the_fair_Cologne_2012_-_Tee_coat_rack_with_Journal_and_bags

 

Prvýkrát bol na veľtrhu predstavený aj nový katalóg 2012/2013 a Journal 2012.

 

 

 

Pin It