Ideálna kuchyňa

Kuchyňa je dôležitou súčasťou nášho bývania a odrazom našich osobností. Každý z nás chce mať kuchyňu presne podľa svojich predstáv a každému vyhovuje niečo iné. Ako by mala vyzerať ideálna kuchyňa a v čom spočíva jej nadčasovosť nám poradí odborníčka na kuchynský nábytok, Ing. Nina Nováková.

 

Na ktoré značky sa vo svojom portfóliu orientujete? V čom sú výnimočné a ako ich možno charakterizovať?

V našom portfóliu nájdete značky ako ASTER, LUBE a MITON. V prvom rade sa pod názvom týchto značiek skrývajú prvotriedni talianski výrobcovia kuchynských liniek. Ako druhé spomeniem, že nám tieto značky už 11 rokov pomáhajú spĺňať vysoké kvalitatívne očakávania našich klientov. Pričom napríklad výrobca LUBE cucine je na trhu neuveriteľných 50 rokov. A v neposlednom rade ide o obrovské množstvo inšpirácie, nakoľko spolu nám títo výrobcovia ponúkajú v rámci 83 modelov kuchynských liniek viac ako 1500 rôznych farebných, tvarových či materiálových prevedení samotných dvierok. Ak by sme ich mali kategorizovať, ASTER je naša perla luxusu. Vieme využiť vzácne dyhy, zaobliť skrinky a nie je problém ani kuchyňa z kameňa či plátkového 24K zlata. LUBE je známe jeho najširšou ponukou modelov a teda aj materiálovým výberom. MITON ponúka skvelú taliansku kvalitu a dizajn za prívetivú cenu.

 

Ako by mala podľa vás vyzerať ideálna kuchyňa, a na čo nesmieme zabudnúť pri výbere kuchynského nábytku?

Väčšina ľudí príde s predstavou, potom nasleduje konzultácia. Na základe tohto odrazového mostíka vytvoríme projekt s fotorealistickou vizualizáciou, kde sa zistia nedostatky, ktoré sa odstránia. Každý náš dizajnér však dáva do projektu kúsok zo seba, takže v konečnom dôsledku sa výber dizajnéra javí ako kľúčový faktor. Priority však určuje sám klient a teda vzniká jeho ideálna kuchyňa. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že tá správna kuchyňa by mala byť praktická, nadčasová a kvalitne spracovaná."

 

Ktoré materiály sú absolútnou nevyhnutnosťou ak chceme, aby naša kuchynská linka pôsobila nadčasovo a svojim spracovaním bola zárukou kvality?

Ak by sme dali kvalitný materiál do rúk spracovateľovi s nedostatočným náradím či strojmi, prípadne človeku bez skúseností - mali by sme síce naoko pekný kus nábytku, avšak nikdy by nás nenadchol. Tajomstvo a krása kvalitného nábytku spočíva v čo najväčšom počte prepracovaných detailov. Nielen materiál samotný, ale aj pojivá, lepidlá, ošetrujúce látky, laky a iné prvky by mali byť zdravotne nezávadné, aby nevypúšťali tereftaláty do prostredia. Dôležitá je i súdržnosť celku. Naše linky sa montujú priamo vo výrobe v Taliansku, kde sa spevňujú a v sektoroch sa dovážajú k nám. Ak máte doma teda kvalitný kus nábytku, akým sú bezpochybne aj naše kuchynské linky, viete to posúdiť všetkými zmyslami. A v tom je skrytá tá nadčasovosť.

 

Ktoré farebné kombinácie kuchynských liniek majú najväčší ohlas u vašich zákazníkov?

„Najviac dnes idú kombinácie prírodnej dyhy - svetlý dub a biely lak z moderných kuchýň. Z industriálu betón a meď. Z rustikálnych kuchynských liniek sa najčastejšie stretávame s pastelovými farbami na masíve so zlatými doplnkami. To sú najčastejšie. Najviac nadchnú samozrejme extravagantné prírodné dyhy vzácnych drevín lakované do vysokého lesku. Na tie však treba mať špecifický dizajn interiéru.“

 

 

 

 Pripravila: A. Kubicová
v spoluprácii s Ing. N. Nováková

Foto: Studio IT

Pin It