Pin It

2

 

V minulosti plnila, okrem stravovacieho, aj funkciu spoločenského priestoru. Naši starí rodičia ju využívali na vykurovanie celého domu a nábytok v nej pozostával len z príborníka, zo sady tanierov a z dreveného stola umiestneného v rohu miestnosti s veľkou lavicou na sedenie. Nesmel v nej chýbať vyšívaný obrázok na stene a misa s ovocím na stole. Dnes, sa z kuchyne stal priestor prevažne na varenie a stravovanie.

 

Spomeňme si na to, akú funkciu plnila kuchyňa v nedávnych časoch, keď len v 70-tych a 80-tych rokoch slúžili panelové kuchyne ako kúpeľňa pre niekoľkomesačné deti. V tom čase, kúpeľne s umakartovým jadrom jednoducho nestačili zabezpečiť dostatočnú teplotu vody pre malé deti. Dnes sa nám nedávne využitie kuchyne môže zdať, prinajmenšom, veľmi úsmevné, no poďme sa pozrieť na to, na čo netreba zabudnúť pri jej zariaďovaní a aké sú trendy v súčasnosti. V článku sa budeme venovať kuchyniam na mieru, ktoré v sebe nesú, oproti sektorovým kuchyniam, viac výhod a ešte viac využiteľných riešení. Kuchyňa by mala byť najmä ľahko udržateľná, funkčná s dostatkom úložného priestoru, praktická a v neposlednom rade aj moderná a nadčasová

 

Vlastný štýl nábytku

Začneme z opačného konca. Kuchyňa na mieru má len dve nevýhody. Cena a čakacia doba. Ak však odrátame od celkového výsledku tieto dva faktory, vo finále to funkciu navrhnutej kuchyne neovplyvní. Dokonca, ani cena ani čakacia doba nemá vplyv na to, ako vám bude kuchyňa po dlhé roky slúžiť. Čo môže byť lepšie ako mať doma vlastnú kuchyňu vytvorenú na mieru, plne funkčnú a prispôsobenú vašim potrebám? Cena býva z pravidla vyššia ako pri hotovej (sektorovej) kuchyni. Kto chce šetriť za každú cenu, tak fantázia a vlastné potreby idú, pri výbere kuchyne, na vedľajšiu koľaj.

Z čoho si môžem v súčasnej dobe vyberať a kto mi splní všetky moje očakávania? To sú otázky, ktoré nás trápia najčastejšie. Napríklad, AKROL má pre vás pestrú ponuku vlastných kombinácií kuchýň a kuchynských skriniek. Čaká vás nakombinovať si a vyskladať si skrinky podľa vlastnej potreby a vlastného uváženia, podľa toho, čo v kuchyni preferujete najviac. Vyberať vzory, farby čelných plôch a ladiť k tomu úchytky, je neoddeliteľnou súčasťou zariaďovania kuchyne. Niektoré dvierka sú vyrobené s tlmenými pántmi (tzn. v pántoch je namontovaný tlmič, takže sa pomaly zatvárajú) alebo bez tlmenia ako klasické otváranie. Výber osvetlenia skriniek, kuchynskej linky a vstavané spotrebiče vo väčšine prípadov, dajú rovnako zabrať. Preto si rozmiestnenie kuchyne dobre naplánujte, alebo si nechajte poradiť. 

 kuchyna na mieru


Výber skriniek pozostáva aj z výberu niekoľkých typov zásuviek. Zásuvky s čiastočným výsuvom, s kovovými bokmi a vodiacimi lištami sú tie najlacnejšie. Drahším variantom sú zásuvky s výsuvom do 3/4. Oba typy zásuviek majú nosnosť 25 kg. Najdrahším typom je zásuvka s plným výsuvom a s brzdou, ktorá sa pri zasunutí sama zavrie. Má nosnosť až 50 kg. Rovnako si môžete vybrať skryté šuplíky zabudované v skrini. Veľkým pomocníkom sa stávajú spodné rohové skrinky, ktoré sa vyrábajú v mnohých variantoch. Majú vnútri klasické police, výsuvné koše, kolotoče s drôteným košom alebo výsuvný systém, v ktorom sa každá z políc vysúva z rohovej skrine zvlášť. Z otváracích skriniek si môžete vybrať z prevedení bez dvierok, s dvierkami alebo s dvoma dvierkami. Prípadne kombináciu zásuvky a dvierok. Do skriniek s klasickými dvierkami, paralelne výklopnými alebo skladacími, môžete bez obáv schovať svoj nový odsávač pár. 

 

KBB Design by Eggersmann Design 19 Cover Image

 

V potravinových skrinkách je veľa úložného priestoru pre zásoby potravín a zaváranín. Nechajte si ich vyrobiť od AKROLU s výsuvnými košmi, dvierkami, zásuvkami alebo aj v iných kombináciách. Špajza sa do domácnosti vždy hodí!

 

blum skryty suflikrohovy mechanizmus magic corner plne dnoblum skryty suflik1

 

Vstavanú umývačku môžete zabudovať tak, že bude viditeľný originálny ovládací panel. Skrinka má tiež prípravu na dvierka v rovnakej farbe ako ostatný nábytok a umývačku, ktorá je pod nimi schovaná, môžete ovládať na dvierkach. Podobne môžete dvierka a zásuvky kombinovať aj pri ďalších spodných, stredných, vysokých alebo závesných skrinkách pre vstavané spotrebiče, napr. pre chladničku, rúru alebo mikrovlnú rúru. 

 

 

Neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne je pracovná doska. Tá môže byť vyrobená z MDF dosky, kameňa, kovu, dreva alebo skla. Pracovnú dosku vyberajte podľa toho, ako často ju budete zaťažovať. Vydrží veľa, ale nevydrží všetko. Skvelou vychytávkou sú do pracovnej dosky zapustené zásuvky. Ak vám to priestorové možnosti dovolia, potom neváhajte a skúste do priestoru začleniť aj jedálenské pulty a prídavné stoly.

 

Kto je AKROL?

Akrol vznikol v roku 2008 ako firma tretej generácie stolárov, ktorí pokračujú v tomto ušľachtilom remesle až doteraz. Produkty, ktoré sú zhotovované na mieru sú vyrobené z kvalitných materiálov, čomu nasvedčuje aj dlhá životnosť vyrobeného nábytku. Produkty sú nie len funkčné a nadčasové, ale najmä moderné a ich dizajn je prispôsobený podľa vôle zákazníka. Pracujú s nemeckými certifikovanymi materiálmi a kovaniami s doživotnou zárukou, pretože kvalita a dlhá záruka je ich prednosťou:

Screenshot 1

 

wpcdfaaf7d 06

Viac nájdete na:

 

 

Pin It