Whirlpool spotrebice kuchyna

Zariaďujete vysnívanú domácnosť? Máte pred sebou veľa možností. Aby ste svoje rozhodnutie čoskoro neľutovali, ponúkame vám užitočné rady odborníčky. Získate tak spoľahlivých pomocníkov, čo zapadnú práve do vášho spôsobu života.

 

Jedným z kľúčových spotrebičov v domácnosti sú rúry. Tie sa líšia svojím objemom, a to podstatne. Ak si si chcete ušetriť nepríjemné prekvapenie, keď sa vám napríklad nedeľná kačica do rúry nevojde, zbystrite. Väčšie rodiny alebo domácnosti, kde sa veľa pečie, rozhodne využijú veľké rúry so 73 litrami vnútorného objemu. Výhodné je aj to, že umožňujú piecť až na štyroch úrovniach naraz, bez toho, aby sa zmiešali chute a vône. Sviatočným kuchárom v malých bytoch spravidla postačia spotrebiče s objemom okolo 40 litrov.

 

whirlpool spotrebice kuchyna Whirlpool SteamSense a SteamSense 4

 

 

Ak v sebe máte dušu experimentátora, ale oceníte pomocnú ruku, pozvite si domov inteligentného asistenta. Inteligentná technológia 6. zmysel sníma pomocou senzorov dôležité parametre prostredia v rúre. A podľa zvoleného receptu automaticky nastaví – a tiež priebežne upravuje – čas, teplotu a u parných rúr aj vlhkosť vzduchu. Formou jednoduchých pokynov v slovenskom jazyku vás prevedie krok za krokom celým procesom prípravy jedla, takže sa môžete smelo pustiť aj do náročnejšej kulinárskej kreácie, na ktorú ste si zatiaľ netrúfli. Pokrm sa vždy podarí. Naviac pri čo najnižšej spotrebe energie.

Ak je to len trochu možné, siahnite aj po pare

Vedľa klasického pečenia a grilovania sa v rúrach stále viac zabývala aj para. Niet divu - tento skvelý kulinársky vynález vám zaistí sviežu chrumkavú zeleninu bez soli, lahodné, šťavnaté mäso aj nadýchané dezerty a ušetria vám až tretinu času. Zatiaľ čo pred rokmi boli parné rúry luxusnou záležitosťou, sú stále dostupnejšie. Táto investícia sa vám rýchlo vráti v podobe zdravého jedla aj netušených kuchárskych možností.

Mikrovlnné rúry v rovnakom dizajne

V pare s rúrou na pečenie sa zvyčajne obstaráva aj mikrovlnná rúra – mala by byť od rovnakého výrobcu a v rovnakom dizajne, aby bola rovnaká farba nerezu aj skla a výsledný vzhľad jednotný a harmonický.

 

Whirlpool W Collection rad W11

 

Niekedy sa môže stať, že máte málo miesta pre oba spotrebiče. V takom prípade je pre vás možno tou najlepšou voľbou multifunkčná mikrovlnná rúra, ktorá dokáže nielen ohrievať, ale i plnohodnotne piecť horúcim vzduchom ako tradičná rúra. A tiež grilovať alebo variť v pare pomocou špeciálnej nádoby. Môže aj zapekať a dokonca tiež smažiť do chrumkava - ako napríklad teplovzdušná fritéza. Túto unikátnu technológiu Crisp pre zapekanie do chrumkava, respektíve CrispFry pre teplovzdušné smaženie majú spotrebiče Whirlpool.

Možno, že je pre vás ako stvorená iná novinka – turbo rúra. Kombinuje výhody tradičného a teplovzdušného pečenia a mikrovĺn. Predstavuje vlastne dva samostatné spotrebiče v jednom a nenárokuje si viac, ako 45 cm na výšku. S jej pomocou pripravíte veľa dobrôt za polovičný čas a zmestí sa aj do najmenšej garsónky. 

Vyberte si flexibilnú indukčnú varnú dosku s automatickými funkciami

Varné dosky sú obvykle široké 60 cm, na trhu však nájdeme aj neštandardné rozmery, napríklad 65 cm alebo aj 86 cm s integrovaným odsávačom pár. Systém Power Management umožní pripojiť varnú dosku do bežnej siete na 230 V. Tieto kvalitné dosky vám naviac pomocou senzorovej technológie 6. zmysel zjednodušia život v kuchyni vďaka automatickým funkciám, a tiež optimalizujú spotrebu energie. 

 

Varné dosky Whirlpool  

Varné dosky Whirlpool rad W Collection – funkcia FlexiSide a ChefControl umožňuje meniť teplotu len posúvaním riadu. 

 

Praktická je aj možnosť prepojovať platne do väčšej bočnej alebo zadnej plochy podľa toho, ako veľký riad práve používate. A tiež meniť intenzitu ohrevu ľahkým posúvaním riadu po flexibilnej ploche varnej dosky, pričom sa nedotknete ovládania. 

Odsávač pár by mal mať dostatočný výkon

Typ odsávača vyberajte v prvom rade s ohľadom na veľkosť priestoru. Platí pravidlo, že odsávač by mal byť schopný vymeniť vzduch v celom vetranom priestore najmenej 5x, lepšie však 10x za hodinu. Veľmi účinné odsávanie zabezpečí unikátne štrbinové odsávanie, tzv. Perimeter, keď je para spolu s dymom a nečistotami vedená po obvode tela vertikálneho alebo komínového odsávača a tu je intenzívne odsávaná. Štrbinové odsávanie je pri rovnakom výkone motora účinnejšie a tichšie až o 7 %. Pokiaľ sa varná zóna nenachádza pri stene, môžete siahnuť po niektorom priestorovom odsávači. Alebo novinke – odsávači, ktorý je možné skryť do pracovnej dosky, alebo ktorý je priamo integrovaný v modernej varnej doske.

Umývačky riadu s vysokotlakovými tryskami vás zbavia predumývania

Moderné umývačky bezpochyby uľahčia každodenné fungovanie v kuchyni. Na trhu sú aj modely s technológiou PowerClean vybavenou vysokotlakovými tryskami, ktoré sa do nečistôt aj mastnoty poriadne oprú. Naviac môžete uložiť veľký riad, ako hrnce a panvice, do zóny PowerClean nastojato, a tak získať vo spodnom koši až 30 % miesta navyše. 

Vstavané chladničky môžu  prekvapiť vnútorným objemom

Už dávno nie je pravda, že vstavané chladničky nedokážu ponúknuť dostatočnú skladovaciu kapacitu. Zatiaľ čo štandardná kombinovaná chladnička je vysoká 177 cm, na trhu sú aj modely, ktoré pridávajú cenné litre úložného priestoru tým, že sú vyššie a prípadne aj širšie, čím dosiahnu až k hranici 400 l čistého vnútorného objemu. Ponúkajú tak až o 40 % väčšiu kapacitu, ako štandardné vstavané chladničky, extra veľkú poličku na zeleninu a ovocie a praktickú nulovú zónu na mäso, ryby a lahôdky. Aj tu vsaďte na moderné technológie, ktoré sa postarajú o perfektnú kondíciu uložených potravín a zjednodušia odmrazovanie.      

Kvalitné vstavané spotrebiče Whirlpool môžete zakúpiť napríklad u  partnera JR Tronic. Viac o domácich spotrebičoch na www.whirlpool.sk.

Pin It