shutterstock 1060446491

Krásne naservírované raňajky, voňavý rodinný obed, chutná zdravá večera či vynikajúci víkendový dezert. Všetko toto vzniká v kuchyni a výsledok, ktorý pristane na jedálenskom stole však vyjadruje aj to, koľko práce za procesom prípravy bolo. S tým ide ruka v ruke umývanie množstva riadov.

 

V domácnostiach sa už dnes bežne využívajú umývačky riadu, no to neznamená, že by išli kuchynské batérie do úzadia. Nie všetky riady a príslušenstvo používané v kuchyni je vhodné na umývanie v umývačke, preto je dobré mať batériu, s ktorou sa vám bude pracovať efektívne a prakticky. 

Prvú dilemu, ktorú je nutné pri výbere alebo výmene kuchynskej batérie vyriešiť, je to, či preferujete kohútikový model alebo ten s pákou. Určite netreba pripomínať, že batéria s kohútikmi je náročnejšia na regulovanie požadovanej teploty vody, takže pri tomto type ide často o dizajnovú záležitosť.

 

Flexibilita

Praktickým pomocníkom pri umývaní riadov, a to nielen v prípade, že je váš drez väčší, je funkcia prepnutia prúdu vody do sprchy a možnosť povytiahnutia hlavice do priestoru, prípadne jej možnosť polohovania. Takto sa vám budú omnoho jednoduchšie umývať väčšie kusy špinavého riadu, pričom s ním nemusíte nijak extra manipulovať. Všetko za vás urobí flexibilná hlavica batérie. Niektoré batérie sú vybavené dokonca aj špeciálnymi filtrami na vodu, čím si ušetríte nutnosť kúpy externého filtrovacieho zariadenia alebo balených vôd.

 

Vhodné umiestnenie

Umiestnenie kuchynských batérií je tiež nutné zvoliť vopred. Existujú dva základné typy, a to sú stojánkové alebo podomietkové. Stojánkové kuchynské batérie sú bežne zasadené do drezu. Pri tých podomietkových, ako už z ich názvu vyplýva, sa konštrukcia zasadzuje pod omietku, čím šetríte potrebné pracovné miesto na dreze. Avšak, v prípade poškodenia batérie je o čosi náročnejšia oprava práve podomietkových modelov.

 

Zdroj obrázka:

Dean Drobot / Shutterstock.com

Pin It