shutterstock 1832137555

Varenie, pečenie, bežná príprava pokrmov a celkové trávenie času v kuchyni môže byť pre niekoho zaslúženým oddychom a určitou formou relaxácie, pre ďalšieho nutné zlo, ktoré len musí pretrpieť. V kuchyni sa však môžu diať zázraky za každých okolností!

 

Aby si tí členovia domácnosti, ktorí trávia najviac času v kuchyni a sú zodpovední za pravidelné rodinné menu, užívali prípravu jedla, je ideálne mať proces čo najviac efektívny a zautomatizovaný. S tým vám vie pomôcť kuchynský robot, vďaka ktorému ušetríte nielen čas, ale aj svoju energiu.

 

Multifunkčný robot

Tento domáci spotrebič je multifunkčným pomocníkom v kuchyni a dokáže vám pomôcť ako pri príprave cesta na nedeľný koláč, tak aj pomelie mäso, odšťavní zeleninu či ovocie alebo urobí pyré. Samozrejme, nie všetky modely kuchynských robotov majú rovnaké funkcie a musíte si zvoliť ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky. Buďte nároční, na trhu je množstvo kvalitných produktov, zvoľte si ten najlepší.

Vy viete najlepšie, aké príslušenstvo domáceho robota potrebujete do vašej kuchyne. Okrem toho sa zamerajte ale aj na veľkosť objemu miešacej misky. Bežne dostačujúci objem pre rodinu sú štyri až päť litrové nádoby. Tie väčšie sú už vhodné pre profesionálnych kuchárov či pekárov, prípadne do reštaurácií.

 

Bezpečnosť je prvoradá

Pri používaní kuchynského robota musíte dbať aj na bezpečnosť, a teda nikdy ho nenechávajte v prevádzke bez vášho dohľadu. Mnohé z modelov sú vybavené napríklad poistkou proti prehriatiu, ktorá stroj automaticky vypne. Rovnako tak je praktická poistka proti spusteniu, ak ste nesprávne niektoré prvky zapojili. Pri manipulácii s robotom určite oceníte aj protišmykové nožičky, vďaka ktorým sa vám nestane, že by obsah nádoby náhodou skončil na zemi či linke.

Multifunkčný kuchynský robot je skvelým pomocníkom každého kuchára, a to aj toho príležitostného. Uvidíte, že praktické funkcie využijete naplno a príprava jedál či nápojov sa stane vašou obľúbenou činnosťou.

 

Zdroj obrázka:

Tatyana Soares / Shutterstock.com

 

Pin It