Radoslav Mitterpach BSH

O tom, ako nám inteligentné spotrebiče dokážu uľahčiť život, hovorí Radoslav Mitterpach, produktový a predajný školiteľ spoločnosti BSH domácí spotřebiče.

 

Ktoré smart spotrebiče sú v kuchyni najpoužívanejšie?

V rámci smart domácnosti je možné prepojiť viacero domácich spotrebičov – rúry, chladničky, umývačky riadu, varné dosky, kávovary alebo aj práčky a sušičky bielizne. Umožňuje to naša technológia Home Connect, vďaka ktorej sa zároveň každý môže stať najlepším kuchárom. V aplikácii nájdete celú kuchársku knihu receptov na mieru danému modelu, tipy na varenie, názorné videá a dôležité informácie a zaujímavosti o najpoužívanejších ingredienciách. Vďaka podrobnému návodu hravo zvládne prípravu vynikajúceho menu aj neskúsený kuchár. Od polovice februára je aj na slovenskom trhu k dispozícii nová rúra s možnosťou otvárania dvierok hlasom. Držíte ťažký plech a potrebujete obe ruky?  Alebo máte prsty špinavé od cesta a nechcete zašpiniť rúru? Stačí vysloviť želanie a rúra sa otvorí sama. 

 

Siemens kuchyňa

Prvá rúra Siemens, ktorá sa dá otvoriť hlasovým povelom. Stačí vysloviť prianie a rúra sa otvorí sama. Foto: BSH domácí spotřebiče

 

Veľmi praktické sú tiež kamery. Vďaka integrovaným kamerám v chladničke môžete priamo v obchode na tablete alebo telefóne skontrolovať, aké potraviny vám doma chýbajú. Chladnička dokonca dokáže rozpoznať až 60 druhov ovocia a zeleniny a ponúknuť recepty z potravín, ktoré doma práve máte. Odporučí aj to, ktorá zóna je na uloženie najvhodnejšia, aká je ideálna teplota ich uskladnenia a ktoré druhy ovocia či zeleniny by ste mali z chladničky radšej vybrať, pretože do nej vôbec nepatria, ako napríklad paradajky, limetky alebo avokádo.

Aké sú výhody používania smart spotrebičov?

Technológia Home Connect prináša do domácnosti nové možnosti. Aj keď nie ste práve doma, môžete pohodlne kontrolovať a ovládať svoje spotrebiče na diaľku  pomocou mobilného telefónu alebo tabletu. Špeciálna aplikácia však neslúži len na diaľkové ovládanie. Obsahuje aj veľa praktických rád a tipov na mieru danému spotrebiču alebo informácie o vhodnom príslušenstve, stave zariadenia a technickej podpore v prípade poruchy. Aplikácia sa dá prepojiť s ďalšími systémami, napríklad osvetlením, smart hodinkami, alternatívnymi zdrojmi energie alebo Alexou od Amazonu či s Assistent od Google a ovládať spotrebiče hlasovými povelmi. Inteligentní pomocníci zjednodušia život, postarajú sa o dokonalé výsledky a ušetria čas, prácu aj energie.

 

Siemens HC Apple Watch Hood

Nové modely zápustných odsávačov Siemens majú pútavý dizajn so skleneným panelom. Sú nenápadné, no mimoriadne výkonné a nastavenia sa dajú meniť v aplikácii Home Connect na mobile či tablete. Foto: BSH domácí spotřebiče

 

 

Sú smart technológie vyvíjané aj s ohľadom na životné prostredie a šetrenie energie?

S inteligentnými spotrebičmi s technológiou Home Connect môžete aj ušetriť. Ak máte k dispozícii energiu zo solárnych panelov alebo dvojtarifové sadzby na elektrinu, môžete v aplikácii nastaviť časový rámec, kedy potrebujete umyť riad alebo vyprať bielizeň. Inteligentné systémy dokážu postrážiť množstvo energie alebo „premýšľať vopred“. Spotrebič sa tak spustí automaticky vo chvíli s najefektívnejším zdrojom energie.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.siemens-home.bsh-group.com/sk/.

Pin It