Oresi1

Ktorá miestnosť je v dome alebo byte najdôležitejšia? Ktorá má byť dokonalá? Samozrejme, ideálne je, keď celý príbytok vrátane kuchyne tvorí harmonický celok. Vtedy je to domov. Pri jeho vytváraní pomáha spolupráca interiérového dizajnéra s návrhárom kuchýň.

 

Spojenie týchto dvoch expertov prináša veľké benefity.Domov podľa vašich predstáv sa stane nielen oázou pokoja, ale aj unikátnym miestom, ktoré vás vystihuje, dopĺňa a dobre vám slúži. Navyše, vďaka dokonalému plánu je pravdepodobnejšie, že sa „zmestíte“ do výšky investície, ktorú ste si na novú kuchyňu naplánovali.

 

Spojenie štýlu s úžitkom

„Dizajn a praktická stránka návrhu sú ako pravá a ľavá ruka. Celkový interiér, kuchynská zostava alebo akýkoľvek nábytok musia byť praktické a zároveň dizajnové pre klienta, ktorý ich bude používať. Tak aj pristupujem k svojim návrhom,“ hovorí interiérová dizajnérka Nikoleta Schick, majiteľka ateliéru Schick. Aby bol výsledok nielen zaujímavý pre oko, ale aj funkčný, praktický a trváci, spájajú interiéroví dizajnéri svoje sily a schopnosti so skúsenosťami návrhárov kuchýň. „Spoluprácu s dizajnérmi vždy veľmi vítame a podporujeme. Zo skúsenosti vieme, že klient býva s výsledkom nadmieru spokojný a to je presne náš cieľ,“ zapája sa do rozhovoru Eva Szakálová, výkonná manažérka pre komunikáciu a marketing Oresi.

 Oresi2.jpg

 

Viem, čo chcem, ale...

Bežný človek zvyčajne nie je expertom v dizajne, ani v materiáloch, dekoroch, koloroch, technológiách... A nie je nič nezvyčajné, že síce trocha tuší, čo by chcel, ale nevie svoj sen premeniť na realitu s jasnými kontúrami. Práve vtedy sa hodí pomoc interiérového dizajnéra. „Prácu na každom návrhu začínam tým, že si najskôr niekoľkokrát vypočujem klienta. Potrebujem zistiť aký vedie život, čo plánuje, ako funguje v domácnosti. Inú kuchyňu navrhneme pre človeka, ktorý takmer nevarí, a inú pre človeka, ktorý každý deň vyvára teplú večeru pre štvorčlennú rodinu,“ odhaľuje pozadie svojej práce N. Schick. Po tejto fáze rozhovorov a brainstormingu osloví na spoluprácu špecialistu na kuchyne.

 

Odborník na vychytávky

„Špecialisti na kuchyne sú zbehlí v kuchynských systémoch a rôznych vychytávkach a novinkách, ktoré sa rýchlo menia. Osobne oceňujem dlhoročné záruky, ktoré kvalitné kuchynské štúdiá ponúkajú. Pre každého klienta je to bezpečná forma nákupu,“ ozrejmuje ďalšiu výhodnú stránku spolupráce dizajnérka N. Schick. Expert na kuchyne vie pretaviť dizajnérsky návrh do rozpočtu každého zákazníka, pripraviť inštalatérske plány, dokonale ovláda praktickú stránku kuchyne, každej skrinky, zásuvky, pracovnej dosky, zásteny, spotrebiča, systému otvárania, výsuvov, osvetlenia... „Ako senior návrhárka kuchýň pracujem s konkrétnymi katalógmi kuchýň, hmatateľnými vzormi a dekormi, ktoré sú reálne dostupné. Zjednodušene by sa teda dalo povedať, že kým dizajnér pracuje s predstavou, ja do nej vnášam realitu,“ dostáva konečne slovo aj senior expertka na kuchyne Oresi Eva Rečlová.

 

Oresi3

 

Druhý neznamená menej dôležitý

Neprekáža jej, že je až druhá v poradí, pretože spolupráca interiérový dizajnér – expert na kuchyne prebieha práve tak. „Interiérový dizajnér má celkové cítenie v danom priestore a je schopný harmonizovať komplexné riešenie interiéru. Ak navrhne kuchyňu a zákazník je s návrhom stotožnený, prichádza čas, aby ruku k dielu priložil návrhár kuchýň. Snažím sa čo najviac priblížiť navrhnutému vizuálu, potrebujem ho pochopiť,“ opisuje spoluprácu E. Rečlová z Oresi. So zákazníkom rozoberie rozloženie, vnútornú výbavu, funkcie spotrebičov a doplnkov a v neposlednom rade rozpočet, ktorý je k dispozícii. „Ak zákazník po konzultácii zistí, že je pre neho z hľadiska funkčnosti či ceny praktické iné rozloženie, s dizajnérom pracujeme na zmenách,“ dopĺňa.

 

Spolupráca s pridanou hodnotou

Využitie služieb interiérového dizajnéra je podľa nej obrovským prínosom. „Umenie zladiť materiály, povrchy a vzory považujem za významnú pridanú hodnotu. Spolupráca experta na kuchyne a dizajnéra je vlastne komplexná starostlivosť o klienta, jednotlivé veci totiž môžu byť krásne, ale je dôležité, aby v spoločnom priestore našli harmóniu a štýl. Vtedy výsledný efekt prinesie domácim dlhé roky spokojnosti, a preto táto investícia stojí za to,“ je presvedčená senior expertka na kuchyne Oresi. Skúsenosti dizajnérov a návrhárov kuchýň potvrdzujú, že ich vzájomná spolupráca prináša samé výhody pre zákazníka. „Naša spoločnosť sa zo spolupráce interiérového dizajnéra s expertom na kuchyne vždy veľmi teší. Sme dôslední v tom, že so zákazníkmi aj s dizajnérmi komunikujeme transparentne, obom poskytujeme maximálny servis, spoločne zdieľame náš know-how a to sa určite prejavuje aj na vydarenom výsledku a spokojnosti všetkých zapojených. Našim mottom je: každý má nárok na peknú kuchyňu!” uzatvára E. Szakálová z Oresi.

 

 

Pin It