stolovanie vianoce loveproperty

Foto: loveproperty.com/George

 

Červená je klasika. Skúste to tento rok inak –  s inšpiráciou od dizajnérov či kúskami, ktoré pozdvihnú každý slávnostný stôl.

 

Tradícia po novom

Meno Alexandre Turpault je roky synonymom textilnej kvality. Luxusné ľanové obrusy či posteľnú bielizeň začal tvoriť v polovici 19. storočia a produkty s jeho menom nadväzujú na tradičný francúzsky spôsob výroby dodnes. Trošku exotiky v podobe motívov paliem môže vianočné stolovanie originálne osviežiť.

 

stolovanie obrus alexandre turpault

 

Foto: Alexandre Turpault

 

Prírodné krúžky na servítky

Hodia sa takmer k akémukoľvek štýlu stolovania. Nenáročné na vlastnoručnú výrobu – tieto prírodné držiaky na servítky môžete využiť nielen na Vianoce, ale aj na slávnostné stolovanie kedykoľvek počas roka.

 

stolovanie so much better with age

 

Foto: So much better with age

 

Elegantný dekantér

Je možné, že sa stane centrálnym prvkom prestretého stola. Dekantér značky Nude navrhol izraelský priemyselný dizajnér, umelec a architekt Ron Arad. Je do detailov prepracovaný tak, aby umožnil vínu správne dýchať a zároveň necháva okolo tekutiny hrať svetlo a pohyb.

 

stolovanie dekanter

Foto: Nude

 

Vintage doplnok

Aj jednoduché prestieranie dokáže oživiť výnimočný príbor: najlepšie taký s príbehom, ktorý evokuje príjemné rodinné spomienky.

 

stolovanie vianoce london residence magazine

 

Foto: Residence Magazine

 

Handmade doplnky

Zruční domáci cukrári si vianočné dekorácie na stôl zvládnu vyrobiť aj sami. Skvelou kombináciou k nim je nenápadný, ale elegantný etažér.

 

vianocne stolovanie frontgate

 

Foto: Frontgate

 

Čierno-biela istota

Taniere sú základom prestierania. Dizajnérka Daniela Poletti navrhla pre značku Visionnaire čierno-biely set tanierov so zlatými akcentami. Takýto výrazný prvok stačí doplniť už len jemnými dekoráciami s vianočným nádychom.

 

stolovanie visionnaire

Foto: Visionnaire

 

Pin It