BSH spotrebice smart kuchyna

Foto: BSH domáce spotrebiče

 

Domáce spotrebiče sa postupne stávajú interaktívnymi partnermi nielen v kuchyni. Držíte ťažký plech a potrebujete obe ruky? Stačí vysloviť prianie a rúra sa otvorí sama.

 

Márne v obchode spomínate, či máte všetky ingrediencie na prípravu večere? Pozrite sa do chladničky priamo z mobilu. Sušička zase komunikuje s práčkou a odporučí ideálny program. Inteligentné systémy dokážu postrážiť množstvo energie alebo „premýšlať vopred“ na základe aktuálnej predpovede počasia pri solárnych panelov. A spotrebič sa automaticky spustí vo chvíli s najefektívnejším zdrojom energie. Smart spotrebiče ušetria nielen veľa času a energie, ale zabezpečia aj väčšie bezpečie a pohodlie.

 

BSH spotrebice smart1

Foto: BSH domáce spotrebiče

 

Vďaka technológii Home Connect je možné v rámci smart domácnosti prepojiť celú radu domácich spotrebičov - nielen rúry, ale aj chladničky, umývačky, varné dosky, kávovary alebo aj práčky a sušičky. Postupne pribúdajú nové funkcie a možnosti využitia. Spotrebiče môžete kontrolovať a ovládať nielen pomocou inteligentného telefónu či tabletu, ale aj prostredníctvom hlasovej asistentky Amazon Alexa alebo chytrých inteligentných, nie chytrých  hodiniek.

Inteligentná domácnosť

Spojením hlasovej asistentky Amazon Alexa, ktorá umožňuje získavať informácie a dávať príkazy hlasom (zatiaľ nie je možné v slovenčine) a technológie Home Connect je možné ovládať domáce spotrebiče aj týmto spôsobom. Vďaka aplikácii IFTTT (If This Then That) si môžete jednoducho spojiť rôzne zariadenia pripojené k internetu. Po dopečení večere v rúre sa napríklad rozsvieti svetlo nad jedálenským stolom a začne hrať vaša obľúbená hudba, v prípade chybového hlásenia či úniku vody sa rozbliká svetlo v pracovni načerveno alebo sa ráno podľa nastaveného času budíka zapne kávovar, aby bol nachystaný, len čo vstanete. Pomocou tejto aplikácie si môžete vytvoriť aj vlastné príkazy na hlasové ovládanie spotrebičov. Možnosti sú široké a neustále pribúdajú.

 

BSH spotrebice smart3

Foto: BSH domáce spotrebiče

 

Väčšia bezpečnosť v neprítomnosti

Spolupráca s Loxone zaisťuje nielen lepšie využitie energie, ale zvyšuje aj bezpečnosť. Ilustruje to nasledujúci príklad. Užívatelia môžu aktivovať funkciu „Opustiť domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačidlo Loxone Touch pri odchode z domu. Miniserver na základe toho zapne poplachový systém, prípadne vypne kúrenie, skontroluje, či sú zatvorené dvere a okná a či sú domáce spotrebiče (napríklad rúra s Home Connect) vypnuté a pošle potvrdenie. 

Viac informácií nájdete na stránke www.siemens-home.bsh-group.com/sk.

Pin It