Je jedno, koľko času venujete príprave jedál, podstatné je, čo vyčaríte na tanieri. Ak sa svojej vlastnej kuchyni oblúkom vyhýbate, vo väčšine prípadov za to môže fakt, že ste si nesadli. Poradíme vám, čo pri zariaďovaní kuchyne nezanedbať, aby ste z nej napokon nechceli ani päty vytiahnuť.

varenie trendy

zdroj: freepik.com

Kuchyňa, v ktorej sa nevznáša para, ale kuchárka

Cítite tú vôňu? Žiaľ, vôňa smaženej cibuľky nepatrí k obľúbeným arómam domova a neradi by sme ju cítili ešte aj o pár hodín na to, čo sa dovarilo. K domovu síce patrí vôňa čerstvo upečeného chleba alebo koláčov, no povedzme si úprimne, oveľa viac nás teší, keď po príchode zvonka cítime vôňu čistoty a čerstvého vzduchu.

Pri navrhovaní kuchyne je nesmierne dôležité myslieť na to, odkiaľ bude unikať para či vône vznikajúce pri varení. Otvoriť okno nepostačuje vždy. Ak ste pri zostavovaní kuchynskej linky zabudli na digestor, stále máte šancu nechať si do steny vyvŕtať otvor s ventilátorom, ktorý budete ovládať prostredníctvom vypínača.

Teplý vzduch a para budú stúpať nahor a ventilátor ich vyženie z domu preč. Každá kuchárka ocení, ak po „šichte“ v kuchyni nesmrdí ako jedlo, ktoré pripravovala.

Elegantná kuchynská linka na mieru

Hotové zostavy kuchýň sú síce krásne, no tentokrát by ste chceli čosi, čo bude presne zodpovedať vašim potrebám a návykom? Priznajte sa, ako tie varešky a iné kuchynské pomôcky občas lietajú, keď ich odkladáte na svoje miesto.

Ak viete, že si pri rýchlom upratovaní kuchyne nenájdete čas, aby ste všetko uložili do presne vyčlenenej priehradky, jednoducho si vyberte také prvky kuchynskej linky, ktoré sa s vašimi zvyklosťami nepobijú. Priestranné zásuvky sú geniálny nápad, ako pri odkladaní riadu ušetriť čas. V kombinácii s organizérmi máte šancu nájsť veci skôr, ako to v hrnci začne prihárať.

Dobrá kuchynská linka schová všetko, čo nestojí za vystavenie, ale aj odhalí to, na čo ste hrdí. Všetky vaše zdobené šálky, súpravy tanierov či podnosy, ktorých nie je nikdy dosť.

Ak máte kuchyňu spojenú s jedálňou alebo rovno so zvyškom domácnosti, určite by mala byť kuchynská linka rovnako elegantná ako zvyšok nábytku. Čím viac kuchynských pomôcok a spotrebičov viete ukryť, tým lepšie.

varenie trendy 23

zdroj: https://www.sanas.sk/sk/kuchyne/kuchyne-2/realizacie-kuchyn

So sklenenou zástenou pôjde údržba ako po masle

Navariť a napiecť, to áno. Ale kto to všetko uprace? Máloktorý kuchár môže zveriť údržbu kuchyne niekomu druhému, a tak čo si navaril, to si zje, a čo rozhádzal, si aj uprace. Vďaka moderným riešeniam je to však maličkosť. Priestranné drezy, nastaviteľné kuchynské armatúry s možnosťou sprchy, moderné umývačky riadu, osvetlenie, pod ktorým vidno aj tú najmenšiu špinku. Všetko sa postará o to, aby bolo upratovanie kuchyne maličkosť.

Máme aj iné tipy, ako stráviť pri údržbe kuchyne čo najmenej času. Vyberajte si materiály, ktoré sú hygienické a ľahko sa čistia. Indukčná varná doska môže aj po rokoch vyzerať ako nová, ak si pod hrnce dáte papierový obrúsok odtrhnutý z rolky kuchynských utierok.

Ak si vyberiete kuchynskú linku s lesklým povrchom alebo s presklenými dverami, bude pôsobiť luxusne, avšak si vezme trocha viac vášho času, pretože na týchto materiáloch sú nečistoty najviditeľnejšie.

To však neplatí o sklenených zástenách. Sklenené zásteny rozhodne patria do každej modernej kuchyne. Vyrábajú sa na mieru, aby zakryli všetky steny, ktoré potrebujete ochrániť pred nečistotami.

varenie trendy 24

zdroj: https://www.sklofix.sk/sklenene-kuchynske-zasteny

Výhody sklenených zásten

  • odolné voči vysokým teplotám a zmením teplôt
  • povrch bez pórov sa jednoducho umýva od nečistôt (oleja i omáčok)
  • dostupné v rôznych farebných prevedeniach
  • motívy od výmyslu sveta aj podľa vlastného návrhu

Kuchyňu môžete nať na mieru od podlahy až po strop. Hoci mnohým by vyhovovalo, keby kuchyňa aj sama navarila, než sa dostaneme do tejto vyspelej fázy, zatiaľ nám musí stačiť, že si pri varení budeme v kuchyni snov spokojne pospevovať.

Pin It