Orostone new

Foto: Orostone

 

Technický kameň je známy a rozšírený materiál. Na náš trh však prichádza inovatívny sinterovaný kameň, ktorý je odolný, nenasiakavý, UV stabilný a ohňuvzdorný. Neobsahuje pritom žiadne lepidlá ani živice a umožňuje aj fungovanie dizajnovej lahôdky: umiestniť varnú dosku pod neho, vďaka čomu sa platne stanú úplne neviditeľnými.

 

Sinterovaný kameň je na slovenskom trhu novinkou. Niekedy sa zvykne označovať aj termínom technický kameň, ale ako vysvetľuje Martin Miškeje zo spoločnosti Orostone, sinterovaný kameň má iný spôsob výroby, ktorý bol objavený len nedávno. Sinterovanie v skratke znamená, že podrvená zmes minerálov (žula, kremeň a iné) je pod mimoriadne veľkým tlakom a pôsobením tepla vylisovaná. Výsledkom je ultra kompaktný a vysoko odolný porcelánový kameň, ktorý je dostupný v širokej škále rôznych dizajnov.

 

 

Orostone vzor1 Orostone vzor2 Orosotne vzor3

Foto: Orostone

 

Veľké benefity pre vašu kuchyňu a varenie

„Tento proces v skutočnosti imituje prirodzený proces tvorby kameňa v prírode, s tým rozdielom, že sinterovanie prebehne za pár hodín. Suroviny sú najskôr vystavené extrémne vysokému tlaku, z ktorých sa vyformujú platne, ktoré následne prechádzajú do pece s teplotou 1 250° Celzia,“ približuje Martin Miškeje.

 

Orosotone kamen1

Foto: Orostone

 

Sinterovaním vznikne fakticky monolitický kus kameňa, ktorý je vhodný pre rôzne druhy využitia: pre kúpeľne, podlahy, nábytok či obklady stien. Najväčšie uplatnenie ale nachádza v kuchyni. „Najväčšou prednosťou je fakt, že vďaka novému spôsobu výroby sinterovaný kameň neobsahuje žiadne lepidlá ani živice. Takže nedochádza ani k ich prenikaniu do potravín počas ich prípravy v kuchyni,“ hovorí ďalej Martin Miškeje zo spoločnosti Orostone, ktorá tento typ kameňa distribuuje na slovenský trh. A žiadne živice a lepidlá rovnako znamenajú aj elimináciu neestetického žltnutia. Veľkým benefitom je jeho mimoriadna pevnosť: pri bežnom používaní je veľmi odolný a v kuchyni vydrží roky krásny.

 

Orosotone kamen2

Foto: Orostone

 

Vlajkovou loďou spoločnosti Orostone medzi sinterovanými kameňmi je línia Marbelito. Disponuje špecifickou vlastnosťou full-body, čo znamená, že kresba kameňa plynule pokračuje aj po bokoch platne, čo je veľkým dizajnovým benefitom. Inými slovami, kameň je rovnaký v celom jeho priereze. Okrem línie Marbelito je sinterovaný kameň dostupný v 54 rôznych dizajnoch, takže svoje uplatnenie nájde naozaj v každom type interiéru.

Neviditeľný sporák

Tento inovatívny kameň je dostupný aj vo veľkých formátoch, čo je ďalším dôvodom, prečo po ňom siahnuť práve pri zariaďovaní kuchyne. Navyše ponúka jeden veľký a unikátny benefit. Vďaka jeho vlastnostiam je možné integrovať indukčnú varnú dosku pod neho, takže sa miesto na varenie stáva úplne neviditeľným. Hrnce používateľ umiestňuje priamo na samotný kameň, nikde nie je ani stopa po klasickej platni. „Je to krásne a funkčné. Na povrchu nevidíte absolútne nič,“ tvrdí Martin Miškeje.

 

INFINITY INVISACOOK

Foto: Invisacook

 

Rovnako sa pod takúto pracovnú dosku dá integrovať napríklad aj nabíjačka na telefón.

Široké možnosti využitia

Sinterovaný kameň je k dispozícii rôznych hrúbkach podľa želania klienta, pričom začína už na šiestich milimetroch. Technológia výroby dosiek s mramorovým žilovaním bola vyvíjaná niekoľko rokov talianskymi expertami a výsledkom je materiál, ktorý je unikátny a ideálny nielen pre moderné, luxusné interiéry, ale vďaka cenovo dostupnejším variantom aj pre širšiu skupinu používateľov.

A ak sa vám osvedčí v kuchyni, môžete po ňom siahnuť aj vo zvyšku vášho interiéru.

 

orostone sinerovany kamen

Martin Miškeje zo spoločnosti Orostone. 

 

www.orostone.sk 

Pin It