Pri súčasnom trende malých bytov je potrebné sa často vysporiadať s priestorom kúpeľne o niekoľkých málo metroch štvorcových. V takom prípade chcete samozrejme využiť každý centimeter. Ako na to? Zamerajte sa na priestor pod umývadlom a zaobstarajte si umývadlovú skrinku!

 

Akú zvoliť umývadlovú skrinku?

Existuje niekoľko druhov skriniek pod umývadlo. Vyberať môžete zo zásuvkových, dverových alebo otvorených.

 

Zásuvkové skrinky

 

Umyvadlová zásuvková skříňka SILVIO

Umývadlová zásuvková skrinka SILVIO s umývadlom Q

 

Výhodou zásuvkového riešenia je, že pri otvorení zásuvky máte ihneď prehľad o všetkých uložených predmetoch a máte ich tak rýchlo po ruke. U zásuviek výrobkov Dreja je samozrejmosťou tlmené dovieranie, takže zrána nebudete budiť ostatných členov rodiny ich búchaním.

 

Umyvadlová skříňka GO

Umývadlová skrinka GO s asymetrickými zásuvkami a umývadlom Mini

 

Veľmi praktické sú skrinky s nižšou hornou zásuvkou na uloženie drobností a vyššou spodnou zásuvkou na objemnejšie veci.

 

Dverové skrinky

 

Umyvadlová dveřová skříňka DOOR

Umývadlová dverová skrinka DOOR s umývadlom Mini, doplnkovou skriňou a galérkou SANI

 

U variant s dvierkami by skrinka mala byť vybavená vnútri poličkou pre prípad, že budete ukladať menšie veci. Mala by ale ponúkať aj možnosť poličku vyňať a umožniť vám uložiť aj rozmernejšie predmety. Pri zadovažovaní myslite tiež na smer otvárania dvierok – či zvolíte pravé alebo ľavé.

 

Otvorené skrinky

 

Umyvadlová skříňka STORM

Umývadlová skrinka STORM s nikou a umývadlom Triumph, prídavné skrine STORM s nikou a so zásuvkou

 

Pokiaľ vám predispozícia vašej kúpeľne neumožňuje manipuláciu so zásuvkami ani dvierkami, zvoľte otvorenú umývadlovú skrinku. Toto minimalistické riešenie môže byť aj dizajnovo veľmi atraktívne a umožňuje veľkú variabilitu. Môžete vyberať z niekoľkých druhov umývadiel. Každé dodá vašej kúpeľni nádych originality.

 

A čo cena?

Hľadajte set, ktorý má umývadlo v cene. Vychádza výhodnejšie a vyhnete sa aj možným problémom s kompatibilitou, ktoré môžu nastať, keď zadovažujete skrinku a umývadlo zvlášť. Ušetriť potom môžete aj na doprave, ktorá je vo väčšine prípadov ku skrinkám ponúkaná zdarma.

 

 

Pin It