×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/ISH11
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/ISH11
Pin It

 

PopupmyBathroom_key_visual_RGBKúpeľňa, obyčajne najmenšia miestnosť v našom dome, si tiež vyžaduje pozorné riešenie a dôkladné vyberanie zariadenia. Nové technológie, materiály, farebné trendy ale aj prístupy k priestorovému riešeniu kúpeľne každoročne predstavuje svetový veľtrh ISH, ktorý sa koná vo Frankfurte nad Mohanom. Na rok 2011/12 udáva tieto trendy.

 

 

Kúpeľňový interiér: Preč so stenami!
20int_ISH11_VDS_T1_0103Tento koncept definuje budúcnosť kúpeľne v spôsobe, akým sa dokáže zhostiť svojej funkcie. Tým pádom nie je jednoduché zaradiť ju do štýlu, ako napríklad „Country House Bathroom", „Urban Style" alebo „Retro-Chic", ale skôr sa tu hovorí o rôznych konceptoch. Otázka, ktorú by si architekti, prípadne majitelia domu mali položiť, nie je čím kúpeľňu zariadiť, ale ako sa vysporiadať s jej priestorovým usporiadaním a ako rozdeliť priestor na jednotlivé funkčné zóny. Tomuto novému prístupu sa budú musieť v budúcnosti prispôsobiť nielen interiéroví dizajnéri, ale aj celý priemysel súvisiaci s kúpeľňami, pretože dôraz prechádza z jednotlivých kusov zariadenia na miestnosť samotnú.

Pohodlná kúpelňa: Jednoduchšie to byť nemôže!
20easy_ISH11_VDS_T2_0301Kúpeľňa by mala spĺňať očakávania rôznych používateľov. Toto je aj myšlienka viac generačnej „Pohodlnej kúpeľne", ktorá predstavuje jednoduchú, praktickú a nadčasovú miestnosť pre každého, mladých i starších obyvateľov. Zdôrazňuje bezproblémový prístup, a to nielen vo vysokom veku. Cieľom návrhov bolo vytvoriť pohodlné riešenie naprieč generáciami, ktoré ponúkne užívateľom všetkých vekových skupín optimálne podmienky a pohodlie bez nutnosti upúšťať z dizajnových nárokov. Umením je zakomponovať do kúpeľne pomocníkov pre hendikepovaných tak, aby boli funkční a zároveň nenarúšali čistý dizajn.

Zelená kúpelňa: Návrat k prírode!
20gr_ISH11_VDS_T3_0302Cesta k ekologickej kúpeľni vedie cez celý komplex produktov a technológií. Koncept „Zelenej kúpeľne" je orientovaný na budúcnosť a dokonale kombinuje produkty šetriace vodu a energie, výrobu šetrnú k životnému prostrediu, použitie ekologických materiálov a nadčasový dizajn. Vyšiel z dvoch hlavných potrieb spoločnosti. Na jednej strane je to všeobecná túžba po čo najprirodzenejšom pocite z kúpeľne a na strane druhej, potreba racionálneho prístupu. Dnes je cieľom nielen strážiť si spotrebu vody a používať úsporné sprchové hlavice. Visí nad nami nebezpečenstvo klimatických zmien spôsobených emisiami CO2, rovnako vyčerpanie zásob fosílnych palív... Našťastie, ľudia začínajú veľmi intenzívne vnímať aj širšie súvislosti.

foto 1-3 - Kúpeľňový interiér
4-6 - Pohodlná kúpelňa
7-9 - Zelená kúpelňa

{gallery}galeria/ISH11{/gallery}

TEXT Jana Zajasenská
FOTO Happy Materials

Pin It