Whirlpool pracka

Tiež vás trápi bielizeň, ktorá ani po vypraní nevonia, ako by ste si priali? A záleží vám na tom, aby ste svoju rodinu ochránili pred baktériami, alergénmi a inými škodlivými mikroorganizmami? Vsaďte na paru!

 

Nízke teploty, dážď a hmla zaháňajú dovnútra nielen nás, ale aj bielizeň. A tak sa sušiaky pozvoľna presúvajú dovnútra; bielizeň ale schne pomaly a často na nás čaká nepríjemné prekvapenie v podobe nevábnej vône. Miesto do skrine často putuje späť do pračky a inštinktívne zvyšujeme dávku pracieho prostriedku aj aviváže. To je ale zle. Na vine sú totiž odolné baktérie a ďalšie škodlivé mikroorganizmy.

Pokiaľ nestíhate, funkcia FreshCare+ bude vypranú bielizeň osviežovať

To isté vás čaká, keď na vás musela bielizeň hodiny čakať v bubne, pretože ste na ňu zabudli. Vlhké prostredie bez prístupu vzduchu je totiž ideálna liaheň pre baktérie, škodlivé plesne, alergény a ďalšie patogény, sprevádzajúce hnilobný proces. Ten začína už po pár hodinách, keď bielizeň leží nečinne v bubne.

Pračky s technológiou FreshCare+ prevzdušnia vypranú bielizeň jemnou parou a šetrnými obojsmernými rotáciami bubna až šesť hodín po skončení pracieho cyklu. Bielizeň potom zostane svieža, mäkká a nepokrčená. Funkciu je možné  zvoliť na začiatku alebo kedykoľvek v priebehu prania, keď viete, že nestihnete vypranú bielizeň hneď vybrať. A môžete ju rovnako tak kedykoľvek zrušiť. Pokiaľ vaša práčka ale túto funkciu nemá, neostáva vám, než svoj život tak či onak prispôsobiť pračke, a byť pri nej v momente, keď doperie.

 

Whirlpool funkcia FreshCare

Funkcia FreshCare+ prevzdušňuje bielizeň jemnou  parou a šetrnými obojsmernými rotáciami bubna až 6 hodín po skončení pracieho cyklu. Môžete ju zapnúť pred praním aj počas prania  a kedykoľvek zrušiť.

 

Sanitácia bielizne parou

Niektoré práčky FreshCare+ sú vybavené (popri spomínanej funkcii pre osvieženie vypranej bielizne parou) aj samostatnými parnými programami. Zvlášť v súčasnej zložitej situácii príde mnohým vhod program Steam Hygiene s funkciou sanitácia bielizne parou v závere pracieho cyklu, ktorý bielizeň hygienicky ošetrí a spoľahlivo zlikviduje až 99,9 % baktérií a ďalších škodlivých organizmov vrátane alergénov. Pračkám Whirlpool FreshCare+ bol v tejto súvislosti udelení certifikát TÜV Allergy UK za zníženie tvorby HDM alergénov, baktérií a hubotvorných organizmov. A program Steam Hygiene naviac odstráni odolné pachy, a to bez toho aby bolo treba prať pri vysokej teplote. Pre tkaniny je to určite lepšie ‒ horúca voda totiž spravidla nesvedčí ani menej odolným textilným vláknam, ani farbám. Keď ju nahradíte touto šetrnou parnou funkciou, vaša bielizeň si dlhšie uchová perfektnú kondíciu.

Osvieženie suchej bielizne parou

Na boj s pachmi je praktický aj parný program Steam Refresh k osvieženiu suchej bielizne – napríklad dlho uloženého oblečenia, ktoré, aj keď je čisté, môže byť cítiť zatuchlo, alebo napríklad bundy od cigaretového dymu alebo výparov zo smaženia. Funkcia Steam Refresh nepríjemné pachy odstráni a navyše aj zmäkčí a vyrovná vlákna, takže bude bielizeň nielen svieža, ale bude aj lepšie vyzerať.

Kvalitné vstavané spotrebiče Whirlpool môžete zakúpiť napríklad u partnera K+B Elektro. Viac o domácich spotrebičoch na www.whirlpool.sk.

Pin It