shutterstock 1420387862

Domáce spotrebiče sú nenahraditeľnými pomocníkmi, vďaka ktorým si uľahčujete nutné domáce práce. Tie nie sú zrejme na vašom liste top aktivít, a preto je dobré využívať všetky dostupné možnosti, ako si prácu okolo bytu či domu zjednodušiť.

 

Poznáte to, keď sa vám pravidelne naplní kôš na špinavú bielizeň a je čas ho vyprázdniť? To sa vám len ťažko podarí, ak sa do vašej práčky nezmestí všetko, čo potrebujete, prípadne nie je dostatočne spoľahlivá a bielizeň aj po vypraní nie je úplne čistá, voňavá a vyžmýkaná. Potrebu kvalitnej práčky pociťuje každá domácnosť, preto jej výber nepodceňujte.

 

Predné či vrchné plnenie?

Pri výbere vhodnej práčky by ste si mali na začiatku vybrať, či je pre vás vhodnejší model s predným plnením, alebo ten s vrchným. Tie s prednými dvierkami spravidla vyžadujú o čosi viac priestoru, a teda nie sú ideálne do malých kúpeľní. Sú ale skvelé na zasadenie do kuchynských liniek. Pri voľbe modelu s vrchným plnením však nezabúdajte na to, že len veľmi ťažko budete môcť využiť hornú plochu ako odkladací priestor.

 

Bubon a jeho objem

Jedným z najdôležitejších faktorov pri práčkach je objem ich bubna, respektíve maximálna hmotnosť bielizne, ktorú môžete na jeden cyklus oprať. Čím väčší bubon, tým širšia práčka, preto si vždy dobre zistite rozmery tohto domáceho spotrebiča, aby ste nemali problém ho na vybrané miesto zasadiť.

 

Ovládanie na diaľku

V dnešnej automatizovanej dobe vás asi neprekvapí, že aj moderné práčky je možné prepojiť na mobilné zariadenie cez aplikáciu a ovládať ich na diaľku. Skvelou funkciou práčok je aj odložený štart, čiže si nastavíte začiatok prania a vybraný program pokojne aj na čas, keď ste v práci a domov sa vrátite k vypratej, voňavej bielizni. Pre úsporu miesta môžete vybrať aj model práčky so sušičkou, čím získate vlastne dva spotrebiče v jednom. Takto sa vyhnete nutnosti sušenia bielizne v interiéri a zvyšovaniu tak vlhkosti vzduchu, ak nemáte balkón.

 

Zdroj obrázka:

Didecs / Shutterstock.com

Pin It