mramor David Adjaye

Interiér kúpeľne od ghansko-britského architekta Davida Adjayeho. 

 

Mramor je všestranný materiál, ktorý sa často používa ako obklad umývadiel a kuchynských dosiek, ale aj na výrobu dlaždíc, ktoré lemujú podlahy a steny. Vďaka svojmu žilkovému a žiarivému vzhľadu po ňom dizajnéri a architekti často siahajú najmä vtedy, keď chcú docieliť luxusný alebo jednoducho neobyčajný vzhľad.

2LG Studio

mramor 2LG Studio

 

 

Londýnsky ateliér 2LG Studio zvolil v presvetlenej kúpeľni naplnenej svetlom bledé mramorové dlaždice, ktoré vytvárajú kontrast jasným farbám, pričom ich zložitý vzor kompenzuje geometrické línie dizajnu nábytku a podlahy.

MARCANTE -TESTA

 

mramor MARCANTE TESTA

 

Talianska architektonická kancelária Marcante -Testa využila mramor pri rekonštrukcii milánskeho bytu Teorema Milanese, pôvodne „typického meštianskeho domu“. Panely z ružového mramoru (druh ružovo-lilačného kameňa) nádherne dopĺňa žiarivo biele samostatné umývadlo.

130 William by David Adjaye 

Ghansko-britský architekt David Adjaye navrhol interiéry pre byty mrakodrapu 130 William skyscraper v New Yorku. Kúpeľne sú vybavené dymovo sivým, čiernobielym talianskym mramorom Bianco Carrara, ktorý pokrýva všetky steny.

Dom vo Fontaínhase

 

mramor Dom vo Fontaínhase

 

Dom vo Fontaínhase, v ktorom sa v kúpeľni vyníma perleťový mramor v kombinácii tmavomodrými skrinkami, je jeden z projektov portugalského ateliéru Fala. Tento predtým opustený mestský dom z 18. storočia je dnes zrekonštruovaný a žiari žilnatými mramorovými povrchmi a podlahami.

Sārānsh

 

mramor

 

Indická kancelária Sārānsh navrhla kúpeľňu VS House v Ahmedabade s žilkovanými prvkami zo smaragdového mramoru. Kúpeľňa je navrhnutá tak, aby zvýraznila vzhľad zariadenia, ako je napríklad minimálna čierna toaleta, či zakrivené zrkadlo. Mramor tmavozelenej farby vytvára vzhľad dramatický vzhľad.

Pin It