Interiér kúpeľne od ghansko-britského architekta Davida Adjayeho.
Mramor je všestranný materiál, ktorý sa často používa ako obklad umývadiel a kuchynských dosiek, ale aj na výrobu dlaždíc, ktoré lemujú podlahy a steny. Vďaka svojmu žilkovému a žiarivému vzhľadu po ňom dizajnéri a architekti často siahajú najmä vtedy, keď chcú docieliť luxusný alebo jednoducho neobyčajný vzhľad.
2LG Studio
Londýnsky ateliér 2LG Studio zvolil v presvetlenej kúpeľni naplnenej svetlom bledé mramorové dlaždice, ktoré vytvárajú kontrast jasným farbám, pričom ich zložitý vzor kompenzuje geometrické línie dizajnu nábytku a podlahy.
MARCANTE -TESTA
Talianska architektonická kancelária Marcante -Testa využila mramor pri rekonštrukcii milánskeho bytu Teorema Milanese, pôvodne „typického meštianskeho domu“. Panely z ružového mramoru (druh ružovo-lilačného kameňa) nádherne dopĺňa žiarivo biele samostatné umývadlo.
130 William by David Adjaye
Ghansko-britský architekt David Adjaye navrhol interiéry pre byty mrakodrapu 130 William skyscraper v New Yorku. Kúpeľne sú vybavené dymovo sivým, čiernobielym talianskym mramorom Bianco Carrara, ktorý pokrýva všetky steny.
Dom vo Fontaínhase
Dom vo Fontaínhase, v ktorom sa v kúpeľni vyníma perleťový mramor v kombinácii tmavomodrými skrinkami, je jeden z projektov portugalského ateliéru Fala. Tento predtým opustený mestský dom z 18. storočia je dnes zrekonštruovaný a žiari žilnatými mramorovými povrchmi a podlahami.
Sārānsh
Indická kancelária Sārānsh navrhla kúpeľňu VS House v Ahmedabade s žilkovanými prvkami zo smaragdového mramoru. Kúpeľňa je navrhnutá tak, aby zvýraznila vzhľad zariadenia, ako je napríklad minimálna čierna toaleta, či zakrivené zrkadlo. Mramor tmavozelenej farby vytvára vzhľad dramatický vzhľad.