shutterstock 515728009
Zdroj obrázku: ppa / Shutterstock.com

 

V každej kúpeľni môžeme nájsť množstvo funkčných či dekoračných doplnkov. Sprchový záves však dokáže plniť obe tieto funkcie naraz. Nielenže slúži ako ochrana vašej kúpeľne a vášho súkromia pri kúpeli, zároveň sa dokáže postarať aj o celkové skrášlenie miestnosti a tým spríjemniť váš čas strávený v kúpeľni.

 

Základné kritériá pri výbere

Výber toho správneho sprchového závesu môže byť hračkou, ak vopred viete, čo hľadáte. Preto vám v tomto článku priblížime tri základné kritériá výberu toho pravého závesu pre vašu kúpeľňu, ktorými sú dizajn, veľkosťmateriál.

 

Skrášlite vašu kúpeľňu

Ako sme už spomenuli, sprchové závesy plnia hneď viacero funkcií naraz, z ktorých nemôžeme vynechať tú estetickú. Hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať, záves je vďaka svojej veľkosti azda najvýraznejším prvkom v celej kúpeľni. Preto je vhodné, ak chceme využiť potenciál závesu naplno, zladiť jeho dizajn s ďalšími prvkami kúpeľne ako napr. s nábytkom, uterákmi, či batériou do kúpeľne.

 

Veľkosť

S veľkosťou je potrebné spomenúť aj tvar samotného závesu. Zákazník musí mať na pamäti, či hľadá záves k vani alebo ku sprchovému kútu. Ďalším podstatným bodom je prehnaná veľkosť závesu. Príliš veľké závesy môžu vo vašej kúpeľni zaberať príliš veľa miesta a dlhšie schnúť. Na druhej strane pri malých závesoch môže absentovať funkčnosť a tým sa záves stane nepoužiteľným. Odporúčame vám, preto pred výberom zistiť veľkosť, ktorá presne vyhovuje rozmerom a dispozícii vašej kúpeľne.

 

Materiál je zodpovedný za vaše pohodlie

Niektorí ľudia môžu výber materiálu považovať za zbytočný, no pravda je iná. Práve materiál predstavuje dôležitý aspekt pri celkovom komforte pri používaní vašej sprchy či vane. Na trhu máte na výber z rôznych materiálov, z ktorých najpopulárnejšie sú PVC, PEVApolyesterová tkanina. Každý z týchto materiálov má svoje plusymínusy, ktoré si v krátkosti zhrnieme.

PVC a PEVA sú materiály veľmi podobné, rozlišujú sa len v detailoch. Závesy z oboch materiálov sú úplne vodeodolné, cenovo ľahko dostupné a majú ľahkú gramáž. Práve vďaka malej hmotnosti tieto závesy nemusia pri kúpeli držať na mieste a zvyknú sa lepiť na telo. Obecne sa PEVA závesy považujú za vhodnejšie aj napriek nepatrne vyššej cene, nakoľko sú šetrnejšie voči životnému prostrediu. PVC závesy sú taktiež náchylné na plesne, preto je potrebná ich častejšia výmena.

Polyesterové závesy sú považované za najvhodnejšiu variantu. Vďaka väčšej hmotnosti pri kúpeli držia na mieste, úprava samotnej textílie napomáha rýchlemu schnutiu. Náročnejšia je údržba, nakoľko sa tieto závesy dajú prať v práčke, čo ale niektorí ľudia môžu vnímať ako plus a ušetrené peniaze v porovnaní s kúpou nového PVC závesu. Vyššia kvalita závesov sa pochopiteľne odrazí aj na vyššej cene.

Veríme, že vďaka týmto tipom vyberiete záves do kúpeľne presne podľa vašich predstáv. Široký výber rozličných dizajnov nájdete na webe Glast.

 

Pin It