kaldewei vana kupelna

Foto: Kaldewei

 

Každá vaňa má svoju životnosť, a keď doslúži, stane sa z nej nadrozmerný odpad. Odpoveď na tento problém prinieslo mníchovské štúdio Diez Office, ktoré pre značku Kaldewei navrhlo recyklovateľnú vaňu.

 

Na medzinárodnom veľtrhu ISH vo Frankfurte zaujala novinka v stánku nemeckého výrobcu Kaldewei. Ide o model, ktorý pochádza z dielne dizajnéra Stafana Dieza a prináša inováciu v podobe udržateľnosti. Vaňa s názvom Meisterstück OYO DUO chce byť príkladom toho, ako sa aj veľké kusy nábytku či vybavenia v domácnosti môžu stať udržateľnými. Nový model je voľne stojacou vaňou vybavenou samonosnou dvojplášťovou konštrukciou, takže nie je potrebná spodná konštrukcia, väčšinou z polystyrénu.

Rovnako nie je potrebný ani obklad, takže po doslúžení sa vaňa dá jednoducho rozložiť na jednotlivé komponenty a materiál je možné vrátiť pre ďalšie spracovanie. Staré a použité smaltované vane vďaka tejto inovácii poslúžia na výrobu nových kusov.

 

Kaldewei vana zhora

Foto: Kaldewei

 

Skulpturálny dizajn

Okrem technologickej stránky sa tím pod vedením Stefana Dieza sústredil aj na dizajn. Meistrestück OYO DUO má príjemné organické línie a elegantný tvar. Poskytuje pritom dostatok miesta aj pre dve osoby, pričom na výber je menší alebo väčší variant. Jej tvar je inšpirovaný japonským porcelánom. „V prípade tejto voľne stojacej vane vytvoril Stefan Diez pôvabnú dizajnovú sochu, ktorá sa harmonicky integruje do priestoru kúpeľne a takmer sa vznáša,“ približuje dizajn novej vane výroba.

 

Kaldewei vana

Foto: Kaldewei

 

Oceľ so zníženým obsahom oxidu uhličitého

Nemecká rodinná firma Kaldewei sa snaží venovať téme udržateľnosti už dlhšie. Vo svojom porfóliu má aj líniu Nature Protect. Keďže výroba smaltovanej ocele je energeticky náročná, spoločnosť používa oceľ so zníženým obsahom CO2, a takýmto spôsobom je možné znížiť uhlíkovú stopu finálneho produktu až o 70 percent.

Pin It