Kupelna 1

Foto:  Dmytro Bilozor/Shutterstock.com 

 

Kúpeľňa, hoci je miestom relaxácie a starostlivosti o telo, môže byť tiež zdrojom neželanej vlhkosti. Táto vlhkosť spôsobuje problémy ako plesne, znehodnotenie povrchov a narušenie stavebných materiálov. Ak však vyviniete trochu úsilia a využijete pritom svoju kreativitu, môžete s nepríjemnou a nebezpečnou vlhkosťou v kúpeľni úspešne zatočiť. Tu sú tipy a triky, ktoré vám pomôžu udržať kúpeľňu v suchu.

 

Použitie odolných materiálov

Aby vám vlhkosť v priestore nenarobila problémy, je nutné tieto miestnosti vybaviť špeciálnym povrchom stien. Firma TARCHI vám ponúka na obloženie novej kúpeľne nielen krásne, ale aj mimoriadne kvalitné keramické obklady z rôznych materiálov od renomovaných výrobcov.

V rámci svojich služieb vám kúpeľňové štúdio pomôže nielen s výberom, ale aj návrhom samotného riešenia obloženia priestoru kúpeľne, ktorá si s vlhkosťou poradí bez najmenších problémov.

 

Kupelna 2

Foto:  Yuganov Konstantin/Shutterstock.com 

 

Sušička Miele: Rýchla cesta k suchej bielizni

Ďalším skvelým spôsobom, ako minimalizovať tvorbu vlhkosti v kúpeľni, je využiť na sušenie bielizne špeciálne spotrebiče. Práve sušenie vypranej bielizne v uzavretom priestore malého bytu, ale aj domu býva častým dôvodom vzniku nadmernej vlhkosti a nepríjemnej plesne.

A pritom nemusí, pretože vysušiť bielizeň bez vlhkosti v kúpeľni vám veľmi dobre a šetrne pomôže moderná sušička Miele.

Zariadenie sa výborne hodí na sušenie uterákov, ale aj iných textílií, čím sa minimalizuje vlhkosť vo vzduchu. Samozrejme, nezabudnite na vetranie miestnosti a pravidelné čistenie filtra sušičky, aby si udržala svoj optimálny výkon.

 

Kupelna 3

Foto:  New Africa/Shutterstock.com 

 

Kvalitné plastové okná so špičkovým tesnením

Plastové okná od ProfiBývanie sú ďalšou skvelou investíciou do kvalitného izolačného systému. Správne uzavreté okná minimalizujú vstup vlhkosti do kúpeľne, čo je dôležité najmä počas sprchovania alebo kúpania. Vďaka týmto oknám môžete mať tiež istotu, že vaša kúpeľňa bude lepšie chránená pred akýmkoľvek vonkajším vplyvom.

Pravidelné vetranie a údržba

Nič nepomôže vašej kúpeľni a vlhkosti v nej tak dobre ako pravidelné vetranie priestoru. Po každom kúpeli, sprchovaní alebo pobyte v kúpeľni nechajte dvere otvorené a ventilátor zapnutý na niekoľko minút, aby sa vlhkosť rýchlo stratila. Pravidelná údržba všetkých povrchov a sprchových kútov tiež zabraňuje hromadeniu nečistôt a vlhkosti.

Aj správne fungujúci ventilátor je neoddeliteľnou súčasťou boja proti vlhkosti v kúpeľni. Obzvlášť, ak nie je tento priestor vybavený oknom, ktoré sa dá bez problémov otvoriť. Myslite však na to, že dobrý ventilátor by mal byť dostatočne výkonný na rýchly odvod vlhkého vzduchu a pary z miestnosti. K vyššiemu a dlhodobo spoľahlivému výkonu tohto zariadenia tiež prispieva jeho pravidelná údržba a čistenie. Zvládnutie vlhkosti v kúpeľni nie je náročná úloha, ak si zvolíte správne riešenia a dodržíte pritom niekoľko jednoduchých zásad.

Pin It