31.8.2015

 

Kolekcia podláh FOUR SEASONS je určená najmä náročnejším zákazníkom – architektom a dizajnérom. Táto kolekcia predstavuje ucelený koncept vytvárania drevených podlahách na mieru, maximálne prispôsobených konkrétnym požiadavkám. Najkvalitnejšie materiály, požívané na výrobu dvojvrstvových, trojvrstvových a masívnych parkiet sú povrchovo upravované na základe požiadaviek klientov, a to špičkovou technológiou a produktami renomovaných výrobcov olejov. Všetky produkty sú vyrábané v Slovinsku.

 

alpod fourseasons 01

Znamená to, že si zákazník môže vybrať farbu podlahy úplne sám, na rôznych typoch drevenej podlahy?
Presne tak. Najprv si vyberie druh podlahy – či už to bude riešenie vhodné pre podlahové vykurovanie ako dvojvrstvové parkety, alebo to budú veľké trojvrstvové parkety v dĺžkach takmer dva metre alebo možno hrubšie parkety z masívneho dreva. Ďalej je na výber triedenia dreva, ktoré rozdeľujeme vizuálne do troch tried, kde triedenie AB predstavuje drevo bez hrčí, CD farebne rozdielne dosky, alebo dokonca DE triedenie, čo znamená, že okrem hŕč sa vyskytujú aj tmelené praskliny v lamele. Pri správnej starostlivosti je životnosť nami vyrábaných produktov takmer neobmedzená.

Aké povrchové úpravy používate?
V súčasnej dobe si môžu zákazníci vybrať medzi viac ako 40 odtieňmi olejov. V blízkej budúcnosti rozšírime výrobu aj o UV olejovanie povrchov vo všetkých odtieňoch. Pri výrobe produktov FOUR SEASONS preferujeme olejovaný povrch – predpoklad vzniku následných prasklín je menší, pretože drevo väčších rozmerov viac pracuje. To znamená, že pri používaní parkety zoschnú, čím sa uvoľní vnútorné napätie, ktoré môže viesť k praskaniu povrchu. Olejovaný povrch je možné pomerne ľahko obnoviť bez brúsenia, a tým zásadne predĺžiť životnosť podlahy.

02 01

Je povrch dostatočne odolný voči zvýšenému zaťaženiu?
Množstvo oleja, ktorý sa nanáša na naše parkety je oveľa väčšie, než je vrstva nanesená u iných výrobcov. Penetrácia oleja sa vykonáva pri teplote 21°C, po dobu najmenej 24 hodín pred tým, než je produkt hermeticky uzavretý v balení. V dôsledku toho je povrch parkety podstatne odolnejší ako bežné olejované parkety.

Ak má zákazník vybraté isté prvky interiéru, môžete na základe malej plochy keramickej dlažby či farby dvier prispôsobiť odtieň parkety?
Jednou z mnohých výhod kolekcie FOUR SEASONS je práve to, že sa vie maximálne prispôsobiť nielen technickým, ale aj estetickým nárokom zákazníka. Kolekcia vytvára so základnými farbami a všetkými povrchovými úpravami viac ako 3 500 kombinácií. Ak si klient medzi týmito farbami nenájde vhodné riešenia, môže byť na základe predloženej vzorky keramickej dlažby, kusu nábytku či farby na stenu vyrobená vzorka parkety. Možnosti sú teda neobmedzené.

Sú parkety FOUR SEASONS vhodné na podlahové vykurovanie?

Celú kolekciu podláh možno ľahko inštalovať na podlahové vykurovanie. Pretože však existuje niekoľko rôznych systémov podlahového vykurovania, odporúčame postupovať podľa pokynov dodávateľa podlahového vykurovania. Všeobecne platí, že povrchová teplota poteru by počas vykurovacej sezóny nemala presiahnuť 27 °C.

Viac informácií na stránke www.floor-experts.sk.

text a foto: Alpod

Pin It