22.8.2015

Elegantná kolekcia REAL, od švédskeho výrobcu drevených podláh Kährs, prekvapí svojím veľkým formátom a exkluzívnym zložením vrstiev. Parkety sú v celom priereze vyrobené výhradne z dubového dreva.

 

kahrs 01

Dub patrí medzi osvedčené dreviny s dlhou životnosťou a nadčasovým vzhľadom. Preto patrí k najobľúbenejším druhom dreva na výrobu podláh v Európe aj v USA. Svetoví dizajnéri radi využívajú dubové podlahy pre ich všestrannosť v návrhoch rôznych druhov interiérov, od rezidenčných po komerčné. Majestátne dubové dosky s dĺžkou od 2400 až 3000 mm sú na výber v dvoch šírkach: 250 alebo 300 mm. Neštandardná je však aj ich hrúbka. Vďaka trom vrstvám poctivého dubového dreva dosahuje hrúbka dosiek až 20 mm a nášľapná vrstva až päť milimetrov. Vďaka tomu si podlaha udržiava pevnosť a dlhú životnosť.

kahrs 02

Parkety sú na predaj v troch farebných variáciách – hmlistá biela, zemito sivá a prírodná. Každý farebný variant je dostupný v čistom vyhotovení, ktoré sa hodí skôr do moderných interiérov, alebo v rustikálnom vyhotovení, ktoré pôsobí dojmom, že sa na ňom podpísal čas. Štruktúrovaný povrch drevenej podlahy umocňuje útulnú atmosféru v priestoroch. Povrch parkiet je morený a ošetrený prírodným olejom. Skosené hrany na krátkych a dlhých stranách zvýrazňujú každý diel podlahy. Kladenie parkiet sa realizuje systémom pero-drážka. Na dvoch stranách každej parkety sú odnímateľné perá, ktoré do seba jednoducho zaklapnú. To umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu montáž.

zdroj: KPP

Pin It