Švédska dizajnérka Jenny Nordberg využila netradičnú a nekontrolovateľnú techniku pri výrobe zrkadiel. Ide o chemický proces, ktorý sa postará zakaždým o vytvorenie neopakovateľnej patiny a tým vytvorí unikátne zrkadlá.

 

1

 

Dizajnérka predstavila túto kolekciu v rámci Stockholm Design Week a nazvala ju Fluid Add-Ons. Technika, ktorú použila pri vytváraní tejto kolekcie využíva tekuté striebro, ktoré sa nalieva priamo na sklo. Po niekoľkých minutách v pokoji sa vytvrí nedokonalo dokonalé zrkadlo. Zmes chemikálie sa veľmi rýchlo vyparí, avšak zanechá za sebou strieborné stopy. "Tento proces ma fascinuje najmä preto, pretože ho nemám úplne pod kontrolou," povedala dizajnérka a dodáva "nemôžem určiť finálny vzhľad zrkadla. Na začiatku vyzerá ako voda a postupne sa takmer zázračne začne vytvárať zrkado."

 

2

3

4

5

6

 

Aj napriek tomu, že táto technika zaberá 5 minút, dizajnérka strávila pol roka vývoj tej správnej chemickej slúčeniny tak, aby bol výsledný efekt čo najkrajší. Tento proces sa v minulosti využíval aj pri vyvolávaní analógových fotografií.

Foto: archív dizajnérky

Pin It