8. 4. 2018

Spoločnosť Romotop, ktorá patrí medzi popredných európskych výrobcov krbových kachlí a vložiek, je známa svojím inovatívnym prístupom k technológiám aj dizajnu vykurovacích telies. Tentoraz však priniesla úplne nový koncept služieb zákazníkom – vďaka radu Dizajnové krby si každý záujemca môže vyskladať krbové kachle svojich snov.

romotop 01

Krbové kachle sa zvyčajne predávajú ako konkrétne modely, dostupné v rôznych variantoch, človek sa však musí uspokojiť s finálnym riešením, ktoré nemusí na sto percent zodpovedať jeho predstavám. Ak pre zmenu túži po originálnom kúsku, môže si vybrať krbovú vložku a nechať si ju obostavať profesionálnym kachliarom. To však znamená aj finančne a časovo náročnejšie riešenie. Preto sa vo firme Romotop rozhodli, že vytvoria softvér, vďaka ktorému si každý zákazník bude môcť nakonfigurovať krbové kachle podľa svojho gusta.

romotop 02

Rad dizajnových krbov je navrhnutý ako modulový systém, ktorý má inovatívnu konštrukciu a jedinečný dizajn – klient si môže vybrať orientáciu krbu, dvierka s dvojstranným rohovým alebo trojstranným zasklením, výšku vyhotovenia alebo množstvo akumulačnej hmoty. Sám si teda vyskladá krb a program mu zároveň vypočíta výšku nákladov. Krb mu prídu namontovať odborne školení kachliari, pričom inštalácia trvá dve až tri hodiny.

text redakcia

foto Romotop