Kamenárska firma KÁMEN ENGINEERING so sídlom v Hradci Králové sa zaoberá kompletnou realizáciou kamenárskych prác z prírodného kameňa pre banky, administratívne budovy, firmy, hotely, reštaurácie, poisťovne,  ale i rodinné domy. K dispozícii je štandardná ponuka kameňa vo veľkorozmerných doskách, ktoré zaistia tiež nadštandardné a luxusné materiály podľa priania zákazníka. 

 

Spoločnosť bola založená v roku 1992, pričom postupom času sa vypracovala medzi špičky na trhu  v oblasti kamenárskeho priemyslu. V Hradci Králové - Stěžerách časom vytvorila sklad vzorkovníc a polotovarov s  bohatou škálou žulových a mramorových veľkoplošných dosiek z celého sveta.  Tu si môže klient pozrieť i vybrať kamene, ktoré sú nakupované od najväčších talianskych producentov kameňa.  Okrem štandardných druhov kameňa sú v ponuke i rôzne druhy unikátnych dekoratívnych mramorov, travertínov a ónyxov z Iránu, Pakistanu a Mexika. Skladom máte na výber viac ako 500 druhov kameňov a vybraných polotovarov. Prírodný kameň je vždy niečím špecifický, no hlavne dokáže vytvoriť unikátne varianty a odchýlky vo farbe a v štruktúre.  Z toho dôvodu sa každá zákazka predáva samostatne. 

 

 luxusny kamen kamen engineering interier materialy stavebnictvo a byvanie

 

 

Veľký výber z prírodného materiálu

Používané sú iba prírodné materiály v rôznych farbách, ako napríklad žuly, mramory, vápence, pieskovce, travertíny, v menšom rozsahu tiež porfýr, bridlice a iné. Väčšina ponúkaných žul a mramorov pochádza zo zahraničia, ale objednávky z pieskovcov sú z tuzemských zdrojov. Ponúkaný sortiment je stále obnovovaný a obmieňaný, v závislosti na ponuke veľkopredajcov a dopytu zákazníkov (architektov, projektantov, investorov). Používa sa iba materiál s atestami, ktoré svojimi vlastnosťami zodpovedajú platným európskym normám. 

 

 luxusny kamen mramor onyx kamen engineering material interier kuchyna stavebnictvo byvanie

 

Rekonštrukcie i nové stavby

Firma KÁMEN ENGINEERING ponúka kompletné kamenárske práce,  ako napríklad zameranie stavby, inžinierske činnosti, impregnácie výrobkov,vypracovanie výrobnej dokumentácie a šablón, vlastnú výrobu, či technické riešenie vrátane kotvenia a nadväznosti na ďalšiu časť stavby. Okrem nových stavieb firma zaisťuje i rekonštrukcie stavieb vrátane chránených pamiatok a opravy starých kamenárskych prác.

 

 luxusny kamen kamenny krb engineering materialy stavebnictvo byvanie

 


Kompletné realizácie a dodávka

Spoločnosť zabezpečí všetky potrebné realizácie z prírodného kameňa; vonkajšie a vnútorné dlažby, obklady kúpeľní, stien, parapet,dverí,pultové, umývadlové a kuchynské dosky, atypické masívne profilové prvky, rotačné výrobky, fontány, krby, schodiská, podsvietené ónyxové steny, či iné atypické výrobky.

 

 kamanerstvo m kamen engineering onyx luxusne kamenne steny dizajn toptrendy

 

Spokojní zákazníci

Firma zrealizovala od roku 1992 stovky zákaziek, a to ako preveľké investičné celky, tak aj pre privátnu klientelu. Jedná sa o prácu vysokého štandardu založenej na kvalite prírodného kameňa, na jeho opracovaní a montáži.  V posledných rokoch veľmi vzrastá záujem zo strany jednotlivcov o výrobu obkladov, dlažieb, parapet, schodov, kuchynských dosiek a aj interiérových a exteriérových prvkov z prírodného kameňa do bytov, rodinných domov a firemných sídiel. Patrite i vy k spokojným klientom a nechajte sa inšpirovať!