dom strezenice

Rodina zo Streženíc vždy snívala o dome, ktorý by vyzeral moderne a súčasne bol čo najviac šetrný k prostrediu.

 

Preto spomedzi technológií zvíťazili tie nízkonákladové, ktoré zároveň fungujú samy a využívajú obnoviteľné zdroje energie. Teplo rodinného krbu malo byť získané s ohľadom na životné prostredie. Jedným zo želaní budúcich majiteľov bolo aj jednoduché ovládanie a odborný servis.

Ekologické riešenie: tepelné čerpadlo

Po zvážení všetkých možností vykurovania domu a ohrevu vody sa rodina rozhodla pre tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus od spoločnosti STIEBEL ELTRON. Toto zariadenie v zime spoľahlivo vykuruje, v lete zase príjemne chladí a zabezpečuje celoročne prípravu teplej pitnej vody.

 

dom strezenice stiebel eltron

Inštaláciu zariadení zabezpečoval montážny partner spoločnosti STIEBEL ELTRON - Miroslav Plačko a jeho firma Instalem s.r.o.

 

Tepelné čerpadlo je ekologickým riešením, ktoré efektívne odoberá bezplatné teplo z okolitého prostredia (vody, zeme alebo vzduchu). Vďaka tomu chráni nielen prírodu, ale aj peňaženku.

STIEBEL ELTRON je jedným z prvých výrobcov tepelných čerpadiel na svete. Svoje prvé tepelné čerpadlá pre rodinné domy predstavil už v roku 1976.

Rekuperácia pre čerstvý a zdravý vzduch

Pre prísun zdravého čerstvého vzduchu bez ochladzovania miestností si rodina zvolila rekuperačnú jednotku LWZ 180 od STIEBEL ELTRON.

Vetrať správne v praxi totiž znamená vypnúť vykurovacie telesá a následne vetrať nárazovo minimálne 4-krát denne po dobu 5 minút. Áno, aj keď je vonku zima. Pri vetraní oknami sa však stratí viac ako 50% dodaného tepla z vykurovania a energiu tak doslova vyhadzujeme von oknom. Tomu sa dá pomocou moderných rekuperačných jednotiek ľahko vyhnúť.

Rekuperačné jednotky automaticky zabezpečia čerstvý a filtrovaný vzduch (zbavený nečistôt a prachu z vonkajšieho ovzdušia) a postarajú sa o značnú úsporu energie. Obzvlášť výhodné sú vďaka rekuperácii tepla. Teplo z odvádzaného vzduchu sa odovzdá čerstvému ​​chladnému vzduchu s účinnosťou až 94%. Je to jednoduché a efektívne. Usporiť možno cca 30-50 % nákladov na vykurovanie domácnosti.

Pozrite si video: 

Viac informácií na www.stiebel-eltron.sk

Pin It