Keď teplomer v spálni ukáže viac ako 25 stupňov, kvalita vášho spánku je vážne ohrozená. Ukončite bezsenné letné noci pri otvorenom okne, kedy počujete všetky autá aj rozhovory okolo idúcich. Kúpte si klimatizáciu.

Ako prebieha montáž klimatizácie 1

S výberom aj inštaláciou modernej klimatizácie do domácnosti vám pomôžu profesionáli. My vám prezradíme, ako montáž klimatizácie prebieha aj prečo by ste ju mali nechať na odborníkov. Pripravili sme pre vás navyše 3 praktické tipy, ako sa na montáž klimatizácie pripraviť.

Návrh klimatizácie na mieru

Výberom výkonnej vonkajšej a vnútornej klimatizačnej jednotky celý proces iba začína. Potrebujete zistiť, kam ich umiestniť, kadiaľ viesť potrubie či káble a odkiaľ zapojiť elektrinu. Dôležitý je aj spôsob odvádzania kondenzu.

 Profesionáli zo Smartsystems vám na základe krátkej obhliadky pripravia komplexný návrh klimatizácie na mieru. V niektorých prípadoch je možné vytvoriť predbežnú cenovú ponuku aj na základe fotografií a dispozičného plánu miestností.

3 tipy, ako sa pripraviť na montáž klimatizácie u vás doma

  • Ak bývate v bytovom dome, požiadajte správcu o povolenie na montáž klimatizácie. Pri montáži vonkajšej jednotky na fasádu bytového domu je vhodné získať aj súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov.
  • Informujte susedov o predpokladanom čase montáže a zvýšenej hlučnosti.
  • Profesionálni technici sa snažia obmedziť ušpinenie priestoru a po montáži za sebou upracú. Pokiaľ máte v okolí montáže klimatizácie nábytok či sedaciu súpravu, odporúčame ich posunúť alebo zakryť igelitom.

Ako prebieha montáž klimatizácie

Po príchode k vám technik vizuálne skontroluje vopred dohodnuté umiestnenie klimatizácie. Ako prvá prebieha najčastejšie príprava steny na montáž vnútornej klimatizačnej jednotky.

Nasleduje prierez stenou a umiestnenie konzoly pre vonkajšiu klimatizačnú jednotku. Technici pokračujú uložením potrubí a kabeláže, podľa dohody zasekaním do steny alebo do káblových kanálov. Následne prebehne montáž vnútornej jednotky. Nakoniec technici umiestnia na konzolu vonkajšiu jednotku alebo tepelné čerpadlo a prepoja všetky prvky klimatizácie.

Ešte je potrebné odvzdušnenie potrubného systému a kontrola okruhu. Po vpustení chladiva technik pripojí klimatizáciu k zdroju elektriny. Už len krátky test a je to. Môžete si vyskúšať funkcie vašej novej klimatizácie.

Bola by fajn foto od nich možno?

Ako prebieha montáž klimatizácie 2

Postup montáže informačný. Počas inštalácie klimatizácie môžu byť niektoré kroky v inom poradí. Odborné poradenstvo pri výbere klimatizácie a precíznu rýchlu montáž vám v Nitre a okolí zabezpečia profesionáli zo Smartsystems.

Precízna montáž predĺži životnosť klimatizácie aj tepelného čerpadla

Riziká spojené s neodbornou montážou sú pomerne vysoké. Okrem straty záruky najčastejšie prichádza k nesprávnemu odvodu kondenzu či osadeniu vonkajšej jednotky, čo môže spôsobiť škody na fasáde alebo poškodiť tepelné čerpadlo.

Profesionálna inštalácia vám zaručí bezpečné upevnenie na konzoly a správne prepojenie jednotlivých súčastí klimatizácie. Spolu s pravidelnou údržbou predlžuje životnosť klimatizácie na 15 až 20 rokov.

Profesionálna montáž klimatizácie vám ušetrí nielen energiu a čas, ale aj financie. Informujte sa bezplatne o optimálnom riešení klimatizácie pre váš interiér. Kontaktujte odborníkov zo Smartsystems a zaistite si príjemnú klímu v interiéri počas celého roka.

Pin It