design by nature nabytok les gauc

Po štyroch rokoch výskumu predstavilo švédske dizajnérske štúdio Front nábytok, ktorý je na nerozoznanie od prírodných prvkov.

 

„Chceli sme dosiahnuť pocit, akoby niekto s gigantickou lopatou premiestnil kus lesnej čistinky priamo domov,“ vysvetľuje Sofia Lagerkvist, spoluzakladateľka štúdia Front. S druhou polovicou tejto značky – Annou Landgren – spolupracovali pri vývoji kolekcie The Design by Nature s talianskym výrobcom nábytku Moroso. Výsledkom je šesť kusov nábytku, ktorý by dokonale splynul s prírodným prostredím a do interiéru tak vnáša trochu „divočiny“.

 

design by nature nabytok prirodny

 

design by nature nabytok kamen mach gauc

 

Prírodné tvary pôsobia upokojujúco

Základom kolekcie sú organické tvary a 3D skeny divokej prírody prenesené na samotný nábytok. Ten vo finále vyzerá ako pokrytý machom alebo ako kus skaly premiestnenej z morského brehu. Autorky nápadu zo štúdia Front veria, že práve tieto nepravidelné tvary typické pre prírodu budú na ľudí pôsobiť relaxačne a upokojujúco. 

Textílie, ktoré pokrývajú tieto zložité formy, boli vyrobené v spolupráci s firmami Febrik/Kvadrat. Obrázky, ktoré švédske dizajnérky naskenovali, boli digitálne upravené a tkané v tapisériách prispôsobených tak, aby vyhovovali trojrozmerným kusom nábytku.

 

design by nature nabytok stol more

 

design by nature nabytok kamen

 

Celú kolekciu predstavia v Miláne

Štúdio Front sa spolu s odborníkmi v mnohých oblastiach zaoberalo výskumom do detailov. 

„Existujú štúdie, ktoré naznačujú, že ľudia sa cítia dobre, keď vidia súčasne rôzne aspekty prírody. Inštinktívne chápete, že existuje veľa spôsobov, ako prežiť: môžete si vziať ryby z vody, zbierať bobule a loviť v lese a na poliach. Je to veľmi fundamentálna, základná súčasť ľudského vnímania, s ktorou máme záujem experimentovať,“ hovorí Sofia Lagerkvist. Počas procesu tvorby kolekcie The Design by Nature sa zamerali aj na kreativitu samotných živočíchov a štruktúry, ktoré vytvárajú – od jednobunkových organizmov až po medvede. Objekty, ktoré vďaka tejto inšpirácii vytvorili, budú spolu s celou The Design by Nature kolekciou predstavené na tohtoročnej výstave v Miláne. 

 

design by nature nabytok detail

Pin It