rucny vysavac

Už sa vám možno stalo, že ste upratovali dom a s obyčajným vysávačom sa vám nepodarilo dostať na mnohé miesta. Museli ste napríklad niekde v rohu zdvihnúť omrvinku alebo ste museli ručne vyzbierať omrvinky z gauča. Nebolo by výhodné mať nejaký spotrebič, ktorý by sa dostal na všetky miesta? Určite bolo.

 

O ručnom vysávači počul už takmer každý. Napriek tomu, nie každý ho využíva. Niekto nevie ako funguje a niekto si myslí, že ho nevyužije. Dnes vám preto predstavíme ručné vysávače a povieme si o ich výhodách a nevýhodách.

 

Kde je možné ho využiť?

Prakticky všade. Hodí sa to každej miestnosti vo vašom dome. Klasické vysávače majú tiež veľa výhod ale sú veľké a nedá sa s nimi povysávať všade. Ručný vysávač sa jednoducho ovláda a stačí ho iba vziať do ruky. Nie je potrebné nič rozkladať a zapájať do elektriky. Či už chcete povysávať rovný povrch, napríklad koberec, alebo niečo iné, napríklad sedací vak, na ručný vysávač sa môžete spoľahnúť.

 

Sú náročné na údržbu?

Vôbec nie. Údržba ručných vysávačov je minimálna. Ak máte vysávač plný, stačí vyčistiť nádobu s nečistotami. Tie vyhodíte do koša a samotnú nádobu len utriete handričkou. Hneď ako ho trochu očistíte sa vysávač môže použiť znovu. Ak vám prach prekáža, poprípade máte alergiu, dá sa kúpiť vysávač, ktorý má prachový filter. Vďaka nemu sa prach toľko nevíri. Nakoľko sú malé, rýchlo ich môžete niekde uložiť a nebudú vám zavadzať.

 

Aký typ si kúpiť?

V dnešnej dobe máme už na výber z veľkého množstva ručných vysávačov. Pri výbere je dôležité položiť si otázku, na čo chceme vysávač najviac využívať? Potom si môžeme vybrať:

 • Podľa výkonu

 • Podľa veľkosti nádoby

 • Podľa výdrže batérie

 • Podľa hmotnosti

 • Podľa funkcie

 • Podľa značky

 • Podľa ceny

Ak si ideme kúpiť náš prvý ručný vysávač, vždy môžeme zvoliť najskôr lacnejšiu variantu, zistiť, či nám daný produkt vyhovuje, a následne si kúpiť drahší a kvalitnejší. Dobrým tipom je sledovanie rôznych akciových letákov, v ktorých by sa mohli ručné vysávače objaviť za dobrú cenu.

 

Ďalšie vlastnosti

Ručné vysávače majú aj niekoľko ďalších vlastností, ktoré stoja za spomenutie. Existuje totiž suché a mokré vysávanie, vďaka ktorému vieme povysávať aj mokré veci. Avšak za túto funkciu navyše si musíme priplatiť. Ďalšou funkciou je napríklad regulácia výkonu, ktorú si môžete sami prispôsobiť podľa toho, čo práve idete vysávať. Na predaj sú tiež rôzne doplnky, ktoré nám vysávanie spravia rýchlejším a pohodlnejším.

 

Aké sú výhody a nevýhody ručných vysávačov?

Výhody

 1. Jednoduché používanie

 2. Jednoduché uskladnenie

 3. Rýchle čistenie

 4. Praktickosť

 

Nevýhody

 1. Malý objem nádoby na prach

 2. Nižší výkon ako u klasického vysávača

 

Ručný vysávač môže byť tiež vhodným darčekom pre niekoho, kto rád upratuje a viete, že by sa mu hodil. Praktické darčeky sú vždy dobrým nápadom.

 

Zdroj obrázku: sebra / Shutterstock.com

Pin It