TON kaschkasch stol stolicky stolik

Spoločnosť TON nadviazala spoluprácu s nemeckým dizajnérskym duom kaschkasch. Spolu predstavili kolekciu 70 variantov stolov.

 

Ton a kaschlasch spája predovšetkým idea tvarovo jednoduchých a nadčasových produktov. Presne taká je aj nová kolekcia P.O.V., ktorá obsahuje takmer 70 variantov stolov na centrálnej podnoži a je doplnená o rovnomennú stohovateľnú stoličku. Modulárny systém je vhodný skoro do všetkých typov interiérov a jeho názov odkazuje na organickú podnož, ktorá vďaka oblému trojuholníkovému tvaru pôsobí jedinečne z každého uhla pohľadu.

 

TON kaschkasch stoly stolicky zelene

 

Z každého uhla pohľadu iné

„Charakter kolekcie je určený najmä použitým materiálom a tvarom podnože. Tá vzniká zložením troch tvarovo rovnakých ohnutých preglejkových plátov, ktoré tvoria základ pre celú rodinu stolov. Názov Point of View poukazuje na to, že sú stoly z každého uhla pohľadu iné a zároveň znázorňuje prácu v našom štúdiu. Ako duo musíme neustále vnímať názor toho druhého a spoločne nájsť najlepšie možné riešenia. Na rovnakom princípe sme vybudovali aj spoluprácu so spoločnosťou TON,“ uviedol dizajnér Florian Kallus.

 

TON P.O.V. stool natural TON P.O.V. stool Calla TON P.O.V. stool pine green

 

Vývoj kolekcie trval takmer dva roky a začal návštevou továrne, ktorá oboch milovníkov dreva nadchla vysokým podielom ručnej práce a precíznym remeselným spracovaním produktov. „Obaja dizajnéri pochádzajú z tesárskych rodín, vďaka tomu rozumejú materiálu a technologickým postupom. Z celého procesu spolupráce, ktorý obohatil obe strany, som mal veľmi dobrý pocit,“ povedal Alexander Gufler, art director TON-u, pod ktorého dohľadom kolekcia vznikla.

Fungujú v rôznych priestoroch

 „Hlavným cieľom bolo navrhnúť stoly, ktoré sadnú existujúcim produktom spoločnosti a zároveň prinesú do portfólia niečo nové. Kónická podnož kontrastuje s jemnými líniami ohýbaného nábytku,“ opísal dizajnér Sebastian Schneider. „Okrem toho sme chceli vyvinúť produkty, ktoré budú fungovať v rôznych priestoroch – reštauráciách, kanceláriách i domovoch,“ dodal Florian Kallus.

 

TON p.o.v

 

TON pri výrobe kolekcie používa tri typy drevín. Sú nimi buk, dub a americký orech, ktorý sa vyznačuje výraznou kresbou dreva. Je doplnená o hladkú a čalúnenú stohovateľnú stoličku P.O.V., ktorá sa môže stať hravým a zároveň funkčným prvkom interiéru. Pre vyšší počet nastohovaných stoličiek bol navrhnutý tiež minimalistický vozík, ktorý zaručuje ľahkú manipuláciu.

Výrobky budú dostupné od 1. mája 2021, a to na webových stránkach spoločnosti, prípadne predajniach či u autorizovaných predajcov. V prípade uskutočnenia veľtrhu Salone del Mobile v Miláne si ich bude možné prezrieť na stánku značky TON.

 

TON kaschkasch stolicka stol

Pin It