Klarstein 03

Romantické posedenie pri krbe nemusí byť výsadou rodinných domov či veľkometrážnych luxusných apartmánov. Elektrické krby ponúkajú rovnaký zážitok. V rukáve majú naviac zopár výhod oproti klasike na drevo.

 

Klasický krb je vždy krásnou architektonickou dominantou miestnosti. Problém však je, že vyžaduje stavebné úpravy, údržbu, je pomerne drahý na prevádzku a, bohužiaľ, v mnohých prípadoch sa jednoducho nedá realizovať. Funkčnou a výhodnou alternatívou je elektrický krb. Pre svoje rozmery a váhu je vhodný aj do panelákového bytu. A rovnako, ako svoj klasicky náprotivok, vie interiér miestnosti ozvláštniť. Napríklad, elektrický krb Studio Light & Fire 2 značky Klarstein je doslova dizajnové riešenie.

 

Klarstein 01

 

Stačí zapojiť kábel

Elektrický krb je v podstate bezúdržbový doplnok. Plameň simulujú LED svietidlá, ktoré sú úsporné a ich životnosť závisí od frekvencie používania, no vydržia minimálne 10 rokov. Napájanie je štandardne z elektrickej siete, teda 220-240V, 50 Hz. Ak by vám k dokonalosti chýbali tradičné polienka, v ponuke nájdete aj elektrické krby, ktoré ponúkajú priestor na dekoračné drevo. Túto možnosť má napríklad elektrický krb Bormio. Model Kaprun je zasa vybavený dekoračnými polienkami priamo v ohnisku, čím vytvára ilúziu horiaceho dreva.

 

Užite si príjemné teplo

Vizuálny efekt však nie je všetko. Krb bol po stáročia v prvom rade zdrojom tepla v miestnosti. Túto funkciu rovnako plní eklektický krb. Na vykurovanie je ideálnym doplnkom napríklad k podlahovému kúreniu. Vykurovací výkon je štandardne do 2 000 W, čo je dostatok na úplne vykúrenie miestnosti do 40 m2. Výkon sa dá samozrejme regulovať tak ako v prípade elektrického krbu Klarstein Balanca. Tento model ponúka dve úrovne vykurovania, a to s výkonom 1 000 W a už spomenutých 2 000 W. elektrické krby sú štandardne vybavené poistkou proti prehriatiu, ktorá ochráni váš majetok a zabezpečí tiež dlhšiu životnosť krbu.

 

Klarstein 02

 

Pohodlné ovládanie

Klasické krby za elektrickými zaostávajú v ovládaní. Samozrejme, nič sa nevyrovná pocitu nazbierať a narúbať si polienka, tento poctivý prístup je však dnes luxusom, ktorý stihnete možno cez víkend. Elektrické krby ponúkajú možnosť načasovať ako vyhrievanie miestnosti, tak zapnutie plameňa. Časovanie je možné v týždenných intervaloch. Rovnako môžete elektrický krb ovládať diaľkovým ovládaním, prípadne dnes už aj aplikáciou. Vďaka nej môžete krb zapnúť aj na diaľku, napríklad počas cesty z romantickej večere. Takúto možnosť ponúka aj riešenie Aargau Smart.

Pin It