Romotop CARA obklad kamen designovy krb

Model dizajnového krbu CARA s kamenným obkladom. Foto: Romotop

 

Dizajnové krby sa svojím vzhľadom a funkčnosťou takmer úplne približujú ku klasickým individuálne stavaným kozubom, ale stále sú hotovým výrobkom. Takže namiesto prácneho murovania ich jednoducho na mieste poskladáte a napojíte na komín – a bonusom je možnosť pohľadu na príjemný oheň zo všetkých uhlov.

 

Česká firma Romotop patrí medzi európskych lídrov vo výrobe krbových kachlí a krbových vložiek. A jedným zo znakov lídrov je, že pravidelne prichádzajú na trh s inováciami. Najnovšie sa odborníkom z tejto spoločnosti podarilo skĺbiť čisté elegantné línie s precízne spracovaným prevedením. Výsledkom je špeciálna kategória produktov, takzvané dizajnové krby, ktoré uspokoja aj náročného zákazníka.

Exkluzívny vzhľad, jednoduché používanie

O čo presne ide v prípade dizajnového kachľového krbu? Toto pomenovanie úzko súvisí so samotným zadaním už pri vzniku tohto typu ohrievača. Cieľom bolo spojiť funkčnosť, proporcie, technické parametre a moderný dizajn. Celkové rozmery sú o niečo väčšie ako pri bežných krbových kachliach – dizajnové krby sa blížia viac k individuálne stavaným krbom s tým, že naďalej ide o hotový výrobok. Takže žiadne murovanie, nečistoty a zdĺhavý proces inštalácie – dizajnové krby od Romotopu sú pripravené na používanie za krátky čas. Vyzerajú však rovnako exkluzívne ako klasické stavané varianty. Technické parametre sú presne dané, vyladené na veľkosť a požadovaný výkon krbu alebo jeho účinnosť.

Romotop CARA C N 03 plech krbova kamna akumulacni designovy krb Romotop HARMONY F keramika kachlovy akumulacni krb slonova kost

Akumulačný dizajnový krb CARA a kachľový akumulačný krb HARMONY F vo farbe slonova kosť. Foto: Romotop

 

Dizajn na mieru

Ak sme spomínali dizajn, aj v tomto smere ponúka táto novinka viacero možností. V ponuke sú krby s rovnými dvierkami, rohové alebo s trojstranným sklom, vďaka ktorým si pohľad na oheň užijete zo všetkých miest interiéru. O moderný vzhľad sa stará lakovaný plech v čiernom prevedení, ako materiál obkladu si ale môžete vybrať aj minimalistický šedý kameň alebo veľkoformátové keramické kachle v rôznych farbách glazúr. Samozrejmosťou je splnenie prísnych ekologických limitov, pretože rešpekt k prírode je pre túto spoločnosť doslova záväzný.

Nabitý technológiami

Dizajnové krby sa o teplo domova postarajú s využitím najmodernejších technológií. Medzi také patrí inovatívny systém vedenia spalín „double spin“. Vďaka nemu je možné lepšie využiť teplo a tiež prispieva k splneniu emisných požiadaviek. Centrálny prívod externého vzduchu do ohniska (tzv. CPV) je ďalšia vychytávka zaisťujúca dostatok kyslíka pre optimálne horenie.

 

Romotop SPIRIT C2 keramika kachlovy akumulacni krb

Romotop SPIRIT C2 – kachľový akumulačný krb. Foto: Romotop

 

Navyše, ovládanie krbov je veľmi jednoduché – stačí jediný ovládací prvok, ktorý zaistí reguláciu primárneho aj sekundárneho prívodu vzduchu. Ďalšou výhodou dizajnových krbov je, že sekundárny prívod vzduchu sa okrem iného postará o omývanie skla dvierok na vnútornej strane, takže nedochádza k usadzovaniu nečistôt a pravidelná údržba krbu nezaberie toľko času. Ďalším bonusom je možnosť umiestniť do vnútorného priestoru krbov akumulačné prvky, ktorým sa tiež niekedy hovorí tvarovky. Tieto prvky dokážu prijímať tepelnú energiu po celú dobu kúrenia a následne ju postupne uvoľňujú späť do okolia, takže príjemné teplo si môžete vychutnať  aj niekoľko hodín po vyhasnutí plameňa.

Špecialisti zo spoločnosti Romotop skĺbili najväčšie benefity a inovácie tak, aby vznikol naozaj exkluzívny produkt. Alebo lepšie povedané – skutočné umenie rámcované krásou živého ohňa.

Pin It