obyvacka priestor 1

Foto: Apinya Kurakhan/Shutterstock.com

 

V dnešnej hektickej dobe, kde sú mestské byty čoraz menšie, sa stretávame s výzvou, ako si vo svojej malej obývačke vytvoriť pohodlný a funkčný priestor. A predsa tu riešenie je. Kombinácia kreativity, vhodných nábytkových zostáv a inovatívnych technológií môže pretransformovať váš malý obývací priestor na miesto, kde sa budete cítiť pohodlne a uvoľnene. Tu sú niektoré tipy, ktoré majú schopnosť vytvoriť aj v menšom priestore obývacej izby viac miesta.

 

Výber vhodného nábytku

Moderné interiérové štúdio v Bratislava je prvým krokom k realizácii vašich predstáv o ideálnom obývacom priestore. Profesionáli z tohto štúdia vám môžu poskytnúť cenné rady a návrhy, ako maximálne využiť nezvyčajne špecifický a malý priestor, ktorý máte k dispozícii. Neváhajte teda na základe dlhoročných skúsenosti využiť túto formu pomoci a uvidíte, že aj vaše bývanie si môžete užívať.

Použitie moderných stolových nôh

Aj kvalitné stolové nohy môžu pri vytváraní priestrannejších miestností zohrávať významnú úlohu. S použitím moderných stolových konštrukcií, ako napríklad tie od spoločnosti Steelbro, získate originálny kúsok nábytku v podobe stola s jeho eleganciou a stabilitou. Kombinácia ľahkých stolových nôh so stolovými doskami vhodných rozmerov vytvorí pocit otvorenosti a vzdušnosti v miestnosti.

 

obyvacka priestor 2

Foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com

 

Vizuálna ilúzia a farby

Aj svetlé farby na stenách a stropoch môžu opticky zväčšiť váš priestor. Rovnakú silu a schopnosť má tiež použitie zrkadiel na strategických miestach, pretože odraz svetla v nich vytvára ilúziu väčšieho priestoru a miestnosť akoby celkovo otvára.

Skryté ukladacie priestory

Kvalitný nábytok do obývačky s integrovanými úložnými priestormi tiež predstavuje jednu z možností, ako si užívať v menšom priestore viac voľného pohybu. Sedacie súpravy s výsuvnými zásuvkami alebo úložnými priestormi pod sedadlami umožnia udržať priestor uprataný a organizovaný. Viac vzdušnosti do obývačky môžu vniesť aj závesné systémy.

Výber správnych dekorácií

Pri výbere dekorácií sa držte pravidla "menej je viac". Jednoduché a elegantné dekorácie, ktoré nie sú príliš preplnené, budú lepšie zapadať do malej obývačky a nebudú ju zbytočne zahlcovať.

Osvetlenie

Na vnímanie a optické zväčšenie priestoru môže myť veľký vplyv aj jeho správne osvetlenie. Použitie rôznych zdrojov svetla, ako sú stropné svietidlá, stolové lampy a stojanové lampy, môže vytvárať vrstvené osvetlenie, ktoré dokáže priestor opticky otvoriť.

Mobilné a skladacie riešenia

Ak potrebujete priestor na viacero činností, zvážte použitie mobilných a skladacích riešení, ako sú prenosné stoly a stoličky, ktoré môžete jednoducho odstrániť, keď nie sú potrebné.

Výber praktických nábytkových riešení a interiérových prvkov môže zmeniť vašu malú obývačku na útulné, funkčné a esteticky príjemné miesto. So správnou kombináciou inovatívnych prvkov a kreativity môžete dokonca získať viac miesta a pohodlia, než by ste si kedy mysleli. Tak to vyskúšajte, veď spomínané riešenia vám v tom určite pomôžu.

 

Pin It