Ekoma stolicka fernAká je kancelárska stolička budúcnosti? Má množstvo vlastností, ktoré nám pomáhajú sedieť pohodlnejšie, dokáže sa prispôsobiť kolegyni, ktorá nie je vysoká, aj kolegovi, ktorý so svojimi dvoma metrami zvykol hrávať basketbal. Ako sa jej to darí? Pozrime sa bližšie na kancelársku stoličku FERN.

 

Stoličky FERN sú inšpirované prírodou a sú výsledkom dlhoročného výskumu a testovania. Výrobcovia týchto kancelárskych stoličiek zo spoločnosti Haworth & ITO DESIGN si dali záležať najmä na tom, aby sa stolička do kancelárie skvelo hodila a dokázala sa prispôsobiť skutočne každému.

 

Ako sa stolička prispôsobuje?

V prvom rade je možné veľmi ľahko prispôsobiť výšku sedadla tak, aby boli nohy ohnuté v pravom uhle. Takto odstránime nepohodlie, ktoré by sa mohlo pri sedení prejaviť. Hĺbka sedadla sa musí tiež prispôsobovať– najmä preto, aby nevznikal zbytočný tlak pod našimi kolenami. Kancelárska stolička FERN má pohyblivé sedadlo, ktoré si môže každý prispôsobiť tak, aby dosiahol maximálne pohodlie. Ideálnu polohu pri sedení dosiahneme vtedy, ak je medzi ohybom kolena a sedadlom miesto približne na dva palce. Upraviť si môžeme aj sklon sedadla, teda uhol medzi prednou časťou, kde máme kolená a zadnou časťou, na ktorej sedíme.

 

Šetrite svoj chrbát a pracujte efektívnejšie

Ďalší tlak, ktorý vyvíjame na naše telo pri sedení, je tlak na chrbát a bedrá. Stolička FERN má funkciu, ktorá umožní zmeniť aj množstvo sily, ktorú potrebujeme na to, aby sme sa mohli oprieť do chrbtovej opierky, keď sa zakláňame. Tento záklon však môžeme úplne jednoducho zablokovať, aby sa nám počas stretnutia nestalo, že sa „prepadneme“ dozadu. Blokovanie je flexibilné a dá sa nastaviť do akejkoľvek polohy. Od úplne vzpriamenej až po príjemnú a takmer oddychovú. Naša chrbtica má prirodzený tvar písmena S, no pri sedení sa vyrovnáva. Toto môže byť z dlhodobého hľadiska nepríjemné a nepohodlné, keďže na stoličke často trávime celé hodiny. Stoličky FERN však tento problém vyriešili celkom jednoducho .Podporu, ktorá bude presne kopírovať prirodzený ohyb chrbtice, si môžeme ľahko nastaviť. A to bez ohľadu na výšku postavy. Skvelé, však?

Vyberte si pre vaše pohodlie pokrokovú kanceláriu stoličku FERN a otvorte dvere do sveta rovnováhy a flexibility. K dispozícii je množstvo materiálov a farebných vyhotovení stoličiek. Vyskúšať si ich môžete v showroome EKOMA design v New Living Center v Bratislave.

Pin It