korok stena kancelarie logoND

Korok vo forme obkladov je aktuálnym dizajnovým trendom zariadenia domácností, kancelárií a iných komerčných priestorov. Ide o 100% prírodný produkt, ktorý je recyklovateľný a vyrobený v súlade s princípmi udržateľnosti.

 

Korok sa získava šetrným, ručným oddelením kôry duba korkového od kmeňa, čím sa predchádza poraneniu stromu. Kôru je možné znovu zbierať po deviatich rokoch a takto sa strom môže dožiť až 250 rokov. Stromy duba korkového rastú hlavne v Stredozemí, kde sa nachádza asi 75% celkovej plochy korkových lesov.

 

korok stena beton logoND

 

Obľúbený materiál dizajnérov

Práve v poslednom období si korok získal obľúbenosť u architektov a interiérových dizajnérov, ktorí sa tešia jeho všestranným možnostiam využitia. Korkové steny vnášajú do interiéru teplo, dajú sa výborne kombinovať so sklom, kovmi i keramikou alebo doplniť nimi machové steny a vytvoriť tak originálny prvok v interiéri. Vynikajúce meno robí korku portugalská značka Muratto, ktorá za korkové obklady získala už mnoho svetových ocenení. Korkové obklady sú dostupné i na slovenskom trhu prostredníctvom výhradného zastúpenia spoločnosťou Natural Design.

Korok a korkové obklady sa oproti iným druhom obkladov vyznačujú výbornými akustickými, tepelno - izolačnými vlastnosťami či ohňovzdornosťou. K dispozícii sú v rôznorodých tvaroch a širokej farebnej škále. Korok má typickú kresbu, farbu a štruktúru a vytvára hrejivý pocit. Dokáže vytvoriť jedinečný priestor v interiéri, kde je požiadavka na ekologický, trvalo udržateľný aspekt, ale tiež na nadčasový, originálny dizajn.

 

machova stena hilek logoND

 

Do domu i do kancelárie

Rozmanitosť prevedení korkových obkladov ponúka široké možnosti využitia. Stálej obľube sa tešia klasické tvary tehličiek, ale tiež veľkoplošné prevedenie v betónovom vzhľade, vhodné do moderných rodinných domov, reštaurácií alebo vstupných hál.

Pre vybavenie a fit-out kancelárie sa využívajú predovšetkým obklady v organických tvaroch, ktoré prispievajú k navodeniu príjemnej atmosféry na pracovisku. Správna akustika je jednou z najžiadanejších prvkov zamestnancov z pohľadu ich spokojnosti, produktivity či celkového zdravia. Vhodným umiestnením certifikovaných akustických korkových obkladov je možné znížiť hluk a optimalizovať správnu akustiku kancelárie.

 

prirodne materialy logoND

 

Korok, mach a prírodné materiály – ideálne spojenie pre well-being v interiéri

Machové steny a obrazy GREEN!N predstavujú zaujímavé spojenie s korkovými obkladmi Muratto. Okrem spracovania vo forme obrazov a stien sú mach a ďalšie prírodné materiály ako seno, lúčne kvety, listy či kávové zrná, dostupné i v lisovanej forme na rôznych podkladoch. Táto variabilita umožňuje použitie na stenu, strop, paraván či dokonca na dekoráciu skrinky alebo lampy.

V interiéri je vďaka týmto prírodným prvkom možné navodiť pocit šťastia, zdravia a celkovej pohody ľudí, podporiť ich motiváciu či kreativitu.

 

Viac informácií: www.naturaldesign.sk

 

Text: Katarína Janková

 

 

Pin It