Cupboard_150x100

Pre inšpiráciu do kancelárií a „home officov" si tentokrát odskočíme medzi výrobky ocenené v rámci súťaže reddot design award.

 


 

 

Štýlová
Žiadna poriadna kancelária sa nezaobíde bez policovej zostavy. Úložné priestory nemeckej firmy majú minimalistický dizajn a dajú sa štýlovo integrovať do ktorejkoľvek kancelárie. Množstvo otvorených políc medzi dvoma skrinkami si zvolíte sami – od dvoch po šesť.
Dizajn: Martin Dettinger pre ophelis (úvodná fotografia).

 

Pod_chair
Zabezpečí súkromie
Stolička, otvorená len smerom dopredu, zaručuje súkromie a umožňuje nerušene pracovať aj v hlučnom kancelárskom prostredí. Telo v tvare škrupiny pokryté filcom z umelých vlákien z recyklovaných PET fliaš nielenže vyzerá esteticky, ale navyše pôsobí aj ako zvuková bariéra. Pod chair je stohovateľná.  
Dizajn: Benjamin Hubert Studio pre De Vorm

 

 

Ad-Lib
Environmentálna
Viacúčelová stolička bola vyvinutá kvôli potrebám zvýšenej flexibility v kancelárii. Stolička je k dispozícií s čalúnením alebo bez neho, s verziou s opierkami lakťov či bez opierok a s rôznymi podnožami. Pri výbere ergonomicky tvarovanej stoličky Ad-Lib sa použila výrobná technika, ktorá minimalizuje množstvo odpadu.  
Dizajn: PearsonLloyd pre Senator

 

 

 

paravan
Schovajte sa
Deliace a tieniace prvky sa hodia najmä do domácej kancelárie, ktorá je súčasťou inej miestnosti. Panely Viswall na stabilnej základovej doske pohlcujú zvuk, rozdeľujú priestor a podľa ich uloženia a zoskupenia môžu byť priehľadné alebo nepriehľadné.  
Dizajn: speziell® pre Sedus Stoll AG

 

 

 

table_wall_system
Open office
Stolový systém Vario Conclusion ponúka pri práci súkromie a komfort. Základným systémom konceptu sú 50 mm hrubé panely a stoly, ktoré môžete spojiť a oddeliť podľa potreby. Výšku pracovnej plochy nastavíte pomocou elektromotora.  
Dizajn: Jünger + Michel pre Vario BüroEinrichtungen

 

 

 

kite_2
Recyklujte
Odpadkový kôš Kite prináša flexibilné riešenie recyklácie a separácie odpadu. Jeho základom sú samostatne stojace moduly rôznych uhlov, ktoré k sebe spájate. Pevné oceľové telo lakované nabielo je zakryté vekom s otvorom z MDF dosky, na ktorej sú vyryté symboly pre papier, organický odpad a nerecyklovateľný odpad. Dizajn: Annica Doms pre TreCe

 

 

pripravila: Sláva Štefancová

 

Celý článok si môžete prečtať v magazíne SaB august-september 2012.

 

 

 

 

 

Pin It