16.10.2015

Spálňa je prístavom v pokojných vodách. Miestnosť, o ktorej by ste si mysleli, že sa nemôže podriaďovať trendom, sa však tiež dokáže meniť.

spalna 01 spalna 02

foto: Gervasoni

1. Prikrývky a textúry
Štýl, ktorý obľubovali naše staré mamy zažíva comeback. Pripojte sa do klubu, ktorý vyznáva textúry a vzory, prikrývky a dekoračné vankúše. Čím viac, tým lepšie. Ak nie ste fanúšikom kvetov či art deco, pokojný spánok vám prinesú jemné odtiene. Z hľadiska materiálov je jasnou voľbou organická a prírodná bavlna, či dokonca bielizeň s antibakteriálnym povrchom.

spalna 03

foto: H&M Home

spalna 04

foto: Marks & Spencer Home

2. Výrazné farby
Kým neutrálne farby sú obľúbené stále, tento rok praje odvážnym. Jasná pomarančová, kráľovská modrá, oslňujúca zelená a energická ružová obohatia ponuku mnohých predajcov textilu pre spálňu, ale nájdeme ich aj na nábytku. Rovnako si môžete pomôcť doplnkami v týchto farbách.

spalna 05

foto: (vľavo) posteľ Jalis od Interlübke, kreslo Nuvola 09 od Paoly Navone pre Gervasoni

spalna 06 spalna 07

foto: (vľavo) Hilding Anders, H&M Home

3. Steny z dosák
Ak ste si mysleli, že trend rustikálneho nábytku je na ústupe, steny z dosák zmenia váš názor. Moderné, či v klasickom štýle – tento trend si jednoducho musíte zamilovať. Ak nemáte odvahu odvahu zmeniť vašu stenu, kompromisom je čelo postele z masívnej drevenej dosky.

spalna 08

foto: Daniela Interiér

spalna 09

foto: Lux Bed, Team 7, ponúka Zeno

spalna 10

foto: Wiemann

4. Tapety
Tapety sa v tento rok vracajú v plnej sile. Buďte na ne pripravení, je to totiž jednoduchý spôsob, ako dodať miestnosti pridanú hodnotu bez veľkej námahy. Samozrejme, nemusíte sa vzdávať maľovania stien inou farbou, ako je biela. Tapety sú však podľa nás predsa len vkusnejšie...

spalna 11

foto: tapety Graham & Brown, ponúka Karki

spalna 12

foto: tapety Easy Passion, Rasch, ponúka Karki

5. Čalúnené postele
Čalúnené postele sú stále obľúbenejšie a nahrádzajú kožené postele, ktoré boli donedávna hitom. Kvalitná látka čalúnenia pôsobí rovnako vkusne a nevzbudzuje chladný efekt ako koža. Dôkladné prešitie a ozdobné štepovanie z nich robí dominantu spálne.

spalna 13

foto: posteľ LUNIS, hülsta

spalna 14

foto: posteľ Tea Time Bed, Arik Levy pre Molteni & C

text: Sláva Štefancová
foto: archív firiem

Celý článok si môžete prečítať v magazíne SaB marec/apríl 2015.

Pin It