Kreativita sa dá uplatniť aj pri zariadení spálne, čiže priestoru, kde odpočívame a chceme sa tam cítiť čo najkomfortnejšie. Stačí trošku fantázie a z navonok „nudného“ priestoru viete vyčarovať niečo úplne nové a zaujímavé.

 

Okrem toho sú tu triky a „vychytávky“ pri nábytku, ktorý často skrýva neznáme, na prvý pohľad pre človeka nie tak viditeľné, ale predsa veľmi dôležité. Pozrime sa na tri jednak praktické a zároveň kreatívne tipy pre zariadenie vašej spálne.

 

spalna interier dekoracie do spalne dizajn styl stavebnictvo byvanie

 

 

1. Detaily sú naozaj kľúčové

Kúpite si krásnu posteľ, všetko je perfektné, až zistíte...že je bez roštu a úložného priestoru. Nie je to chyba či neférovosť výrobcu, veď ten vám predal kvalitný produkt a možno aj za nižšiu cenu, avšak bez tohto dodatočného vybavenia. Ideálne je si ešte pred nákupom skontrolovať, čo všetko taká posteľ v cene ponúka a ak tam nie je rošt na posteľ, tak si ho treba doobjednať. Rovnako niektoré postele už majú zabudované nočné stolíky a k iným ich treba zvlášť prikúpiť, podobné je to s úložným priestorom pod posteľou, ktorí mnohí radi využívajú.

 

2. Svetlo nemusí byť na nočnom stolíku

Nemusíte ísť klasickou cestou v podobe lampičky na nočnom stolíku, ktorá často zaberá miesto a môže spadnúť na zem pri nečakanom pohybe. Naopak, môžete nechať drevený nočný stolík na iné užitočné veci (nemyslíme mobilný telefón, ale napríklad budík či kniha na čítanie) a vybrať si radšej LED pás nad posteľou, ktorý dodáva svetlo do celej izby.

 

 

3. Steny nie sú len na obrazy

Rovnaký priestor na špeciality ponúkajú aj steny. Tie nemusia zostať holé alebo „len“ s pár obrazmi. Viete na nich totiž umiestniť praktické závesné skrinky, tie môžu slúžiť ako vhodný a vkusný odkladací priestor na šperky, voňavky, fotografie či čokoľvek, čo potrebujete. Stačí sa len trošku pohrať s priestorom a sami uvidíte, koľko taká spálňa ponúka možností.

 

 

Pin It