shutterstock 611403038

Kvalita vzduchu v byte je témou, ktorú často začínajú ľudia riešiť až vtedy, keď vznikne nejaký problém. Ťažkosti v podobe prachu môžu prísť napríklad po začiatku stavebných prác v blízkosti bytu, prípadne v podobe cigaretového dymu od suseda pod vami. Ak ste navyše ešte alergici, tak je problém razom na svete. Preto je riešením čistička vzduchu na kvalitnejší vzduch alebo aromatický difuzér, ktorá spríjemňuje vzduch v miestnostiach. Je dobrou investíciou nielen do zdravia, ale aj do pohodlia a komfortu.

 

Lepší vzduch je dôležitý

Skúste si ten rozdiel. Nekvalitný vzduch v podobe prachu, peľu či cigaretového dymu spôsobuje hnev i nervozitu. A potom si skúste dať domov čističku vzduchu alebo aromatický difuzér, a sami zistíte rozdiel. Zrazu máte viac energie, lepšie sa vám dýcha a celkovo sa cítite lepšie. Je to určitá investícia, ktorú je potrebné vynaložiť, no neoplatí sa to pre kvalitnejší život a lepší vzduch, ktorý dýchate? Sami si odpovedzte, ale pozitíva určite prevažujú nad negatívami.

 

Rôzne typy difuzérov

Difuzér je spotrebič, ktorý skvalitňuje vzduch v miestnosti prostredníctvom rôznych vôní či aróm. Líšia sa objemom nádoby, funkciami ako podsvietenie, časovač či automatické vypnutie, prípadne počtom farieb. Účelom difuzéru býva či už zvlhčovanie vzduchu, alebo jeho „obohatenieprostredníctvom esenciálnych olejov alebo aróm. Je vhodný pre tých, ktorým vadí ťažký či znečistený vzduch, a chcú mať doma lepšie a voňavejšie ovzdušie.

 

Kúpite ich na internete

Tieto spotrebiče určené na úpravu vzduchu kúpite v súčasnosti výhradne prostredníctvom rôznych e-shopov. Pre čističky vzduchu či difuzéry odporúčame predovšetkým internetové obchody zamerané na rôzne spotrebiče či elektroniku. Sortiment je pomerne široký, okrem ceny odporúčame sledovať aj ďalšie aspekty ako dodatočné funkcie a podobne.

 

Zdroj obrázku: {Africa Studio} / Shutterstock.com

 

Pin It