praha zizkov iva hajkova dvere interier

Foto: BoysPlayNice

 

Dizajnérka Iva Hájková skĺbila etno, boho a trochu Ázie so skvelým výsledkom. Dokazuje to aj úspech v súťaži Interiér roku.

 

V pražskom Žižkove vznikol unikátny byt, ktorý podľa želania majiteľky kombinuje najmä etno a boho štýl. Vďaka otvorenému dialógu medzi ňou a dizajnérkou tento návrh posunuli ešte ďalej vďaka luxusným prvkom a citeľnou inšpiráciou Áziou.

Obývačka ako zenové miesto pre pokoj

Z hľadiska dispozície ide o trojizbový prvorepublikový byt. Úlohou dizajnérky tak bolo okrem etno a boho prvkov citlivo zakomponovať do interiéru aj prirodzenú eleganciu toho obdobia. Výsledok stavia na jemné pastelové tóny a cítiť z neho nadčasovosť.

 

praha zizkov iva hajkova stolicky praha zizkov iva hajkova chodba

Z celého bytu dýcha originalita a elegancia. Foto: BoysPlayNice

 

Od hlavného obytného priestoru sa dá sklenenou stenou oddeliť pracovňa. V nej sa navyše nachádza praktická sklápacia posteľ, takže sa tento priestor ľahko a rýchlo môže premeniť na útulnú spálňu.

 

praha zizkov iva hajkova pracovna praha zizkov iva hajkova spalna

Z pracovne sa rýchlo stane spálňa. Foto: BoysPlayNice

 

Ázijský vplyv cítiť aj v obývačke, ktorá je navrhnutá ako zenové miesto pre pokoj a relax. V byte sa tiež nachádza šatník, detská izba a kúpeľňa s toaletou.

 

praha zizkov iva hajkova detska

Detská izba sa nesie v tónoch celého bytu. Foto: BoysPlayNice

 

Nábytok na mieru má svoju symboliku

V tomto žižkovskom byte je mnoho prvkov, ktoré stoja za pozornosť. Väčšina vybavenia je atypická, vrátane výrazného stola. Ten svojím organickým tvarom a vyhotovením s jemnými vlnkami pripomína vodnú hladinu. Tvorí ho niekoľko vrstiev preglejky a má sklenené nohy, vďaka ktorým pôsobí tak, akoby sa vznášal nad zemou.

 

praha zizkov iva hajkova stol praha zizkov iva hajkova hudba sustava

 

Stôl vďaka unikátnemu vyhotoveniu pripomína vodnú hladinu. Foto: BoysPlayNice

 

Poetika tohto prístupu sa odráža aj pri lustri: prvorepublikový mosadzný kus je obohatený o sklenené korálky a vytvára tak dojem zapadajúceho slnka. Svoju symboliku má aj kus luxusného mramorovaného kameňa Statuarieto. Iva Hájková sa pohrala s každým detailom vrátane stoličiek z prírodného lyka odkazujúcich na rákosie. Všetky prvky spolu ladia a vytvárajú harmonický koncept.

Farby v byte určuje dlažba

Ak sme hovorili o detailoch, zaujímavé sú aj úchytky, nožičky, rôzne kovania, kuchynská skrinka na digestor  alebo napríklad skrytá nika za mramorovým obkladom steny. Všetko to bolo vyrábané na zákazku z brúsenej mosadze, ktorá pôsobí veľmi elegantne a moderne a napriek tomu pripomína dávne časy.

 

 

praha zizkov iva hajkova kupelna sprcha praha zizkov iva hajkova vesiak

 

 Foto: BoysPlayNice

 

Podlaha, terazzová dlažba s hrúbkou 3 cm bola dovezená priamo z Talianska a je právom jedným z top prvkov tejto realizácie. Pôsobí ako spojivo celého interiéru, keďže farby jednotlivých kamienkov sa nachádzajú a prelínajú celým bytom. Dlažbu dizajnérka použila aj namiesto parapetov. Prepojenosť a originalitu tohto bytu dopĺňajú ešte bezrámové dvere vytvárajúce pocit súkromia a pohody.  

Iva Hájková dokázala vytvoriť jedinečný byt, ktorý prekvapí detailami aj na druhý či tretí pohľad.

Pin It