sorbet rocking chair valerie objects

Parížske výstavisko Maison&Objet predstavilo svoj výber jedinečných kúskov od renomovaných značiek. Sú hravé, farebné a priestorom dodávajú súčasný, moderný šmrnc.

 

Hojdacie kreslá, Muller van Severen

Hojdacie kreslá nepatria k najobľúbenejším kúskom dizajnérov. Nie však v prípade značky Muller van Severen. „Neviem prečo, ale hojdanie mi pripomína moje detstvo,“ hovorí Hannes van Severen, polovica belgického dizajnérskeho dua. Ako pri väčšine ich návrhov, aj pri tomto hojdacom kresle je základom transparentnosť. A tak sa hojdá v interiéri bez toho, aby zakrývalo pozadie.

Modulárna pohovka, Isimar

Španielska značka prichádza s ďalším kúskom, ktorý skvele vynikne v moderných, štýlových priestoroch. Hodí sa do interiéru aj exteriéru a vďaka trvácnym materiálom, z ktorých je vyrobená, tejto pohovke neprekáža ani slnečné žiarenie. Nakombinujte si jednotlivé časti podľa vlastných predstáv.

 

sorbet lagarto isimar

 

Betónové umývadlá, Kast

Dostupné v 28 farbách, betónové umývadlá z dielne Kast majú minimalistický predĺžený dizajn. Pohodlne poslúžia pre dve osoby. V strede sa nachádza praktický priestor pre hygienické maličkosti, ktorý zároveň ukrýva všetko, čo by pôsobilo rušivo. Umývadlá Aura Double môžu byť namontované do steny alebo na rôzne horizontálne povrchy.

 

sorbet kast betonove umyvadla

 

Termo fľaša, Guzzini

Malý doplnok, ktorý poteší oko milovníkov moderného dizajnu. Talianska značka Guzzini vie, čo robí – na trhu je už viac ako sto rokov. Termo fľaša je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Nápoje udrží teplé 12 hodín a chladené dokonca 24. Cez širšie hrdlo fľaše bez problémov prejdú aj kocky ľadu.

 

sorbet termal flasa

 

Záhradný nábytok Airloop, Fermob

Stolička a stôl z tejto kolekcie sú vyrobené z ocele, ktorá je 100% recyklovateľná. Francúzsky dizajnér Frédéric Sofia ich navrhol tak, že spájajú technickú zdatnosť výroby s nenápadným dizajnom. Výsledok je veľmi elegantný, unikátny a pôsobí subtílne a vzdušne.

 

sorbet airloop fermob

 

Drevená miska, Sottsas pre Alessi

Alessi tento rok oslavuje okrúhlu storočnicu a pri tejto príležitosti značka oslovila aj legendárneho talianskeho dizajnéra Ettoreho Sottsasa. Ten redizajnoval ikonickú kolekciu Twergi z roku 1989. Okrem drevenej misky v nej nájdete aj soľničky a koreničky, vývrtky alebo džbány. Miska pripomína zmenšený monument a je dôkazom remeselnej precíznosti tejto kolekcie. Twergi dostala okrem pôvodnej červenej, žltej a čiernej aj inovované doplnky v hravých odtieňoch ružovej, žltej a červenej a tiež bielej, čiernej a žltej.

 

sorbet sottsas alessi

Pin It