khs dierovany plech

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Areál zlínskeho Svitu je dnes, po vydarenej rekonštrukcii, originálnym domovom komunikačnej agentúry.

 

Vysoké stropy, veľké okná, otvorené priestory. Budova bývalých Baťových závodov v českom Zlíne každým kúskom dýcha svojím historickým odkazom. Kedysi tu vznikali ikonické topánky, dnes sa na toto výnimočné miesto presťahovala agentúra KHS. Obnovu priestorov a návrh kancelárií zverili do rúk dizajnérom zo štúdia Cosmo.

 

khs vyhlad

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Otvorené priestory s jednou kovovou konštrukciou

Autori projektu sa podľa vlastných slov rozhodli podporiť priestorové kvality budovy vrátane výrazného znaku baťovskej architektúry: pravidelného rastra stĺpov 6,15 metra. „Celý priestor kancelárie zostal otvorený, takmer bez priečok. Bolo nutné vymedziť miesto pre rokovania s klientmi a súkromnú časť pre zamestnancov. To sme docielili s pomocou ľahkej kovovej konštrukcie,“ vysvetľuje tím Cosmo.

 

khs zasadacka

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Práve táto stena sa stala ústredným prvkom kancelárií. Industriálne prostredie svedčí kreatívnemu charakteru nových obyvateľov, ktorí hľadali štýlové, flexibilné a dynamické priestory. A našli ich.

 

khs neon khs stvorec

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Zelený závoj

Industriálne dedičstvo cítiť už pri vchode, kam architekti umiestnili čierny dierovaný plech s neónovým logom agentúry. S tým sa zároveň zaujímavo pohrali aj na stolíku v zasadacej miestnosti. Keď sa naňho zvrchu zahľadíte pozornejšie, objavíte ho tam tiež.

 

khs stol logo

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Pohľad von zo zasadačky je, naopak, vhodne obmedzený konštrukciou vyplnenou polykrabonátovou doskou, lexanom. Vnútri tak rokujúci majú dostatok súkromia.

 

khs polykarbonat 

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Ďalším zaujímavým prvkom je kvetinová stena. Nachádza sa v menšej rokovacej miestnosti. Závesné kvetináče na seba nadväzujú aj vertikálne a vytvárajú tak jednoliaty zelený závoj. Ten priestory bývalej továrne vhodne oživí.

 

khs kvetinova stena

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Interiér kreatívnej komunikačnej agentúry ukrýva ešte viacero originálnych detailov. Váza v tvare čižmy na recepcii, atypické svietidlá, ale napríklad aj úplne svojský diskočuník...

khs posuvna stena

 

khs recepcia2

 

khs svietidla

 

Foto: Marko Polášek, KHS

 

Pin It