MacCollins stolicka

Foto: www.maccollins.com

 

Mladý britský dizajnér sa stal držiteľom novej výročnej ceny, ktorú bude udeľovať londýnske Design Museum na podporu vychádzajúcich talentov.

 

Nové ocenenie od známej inštitúcie má názov The Ralph Saltzman Price. „Táto konkrétna cena je určená pre produktového dizajnéra pracujúceho s výrobkami, nábytkom, textíliami alebo technológiou,“ vysvetľuje Justin McGuirk, hlavný kurátor v The Design Museum. Práve on predsedal aj porote, ktorá spomedzi nominovaných mladých dizajnérov vybrala prvého laureáta novej ceny. Múzeum v spolupráci s nadáciou The Ralph Saltzman Foundation podľa vlastných slov hľadá talenty, ktoré za sebou zanechávajú charakteristický znak v oblasti dizajnu – či už vo forme inovácií, udržateľnosti alebo kultúrneho aspektu. Za takého napokon označili práve Maca Collinsa.

Nábytok, ktorý „rozpráva“

Dizajnér a umelec Mac Collins pochádza z britského Nottinghamu. Venuje sa navrhovaniu takých kusov nábytku, ktoré sú bohaté na príbehy. Popri svojej dizajnérskej praxi Mac prednáša na Nottingham Trent University a Northumbria University. Porota ocenila najmä jeho prístup k navrhovaniu, vďaka ktorému sa dokáže odpútať od paradigiem a v ktorom cítiť „čosi silné“.

Skúma aj vlastné jamajské korene

Collins svojou prácou skúma jedinečné osobné a kultúrne príbehy – vrátane svojho vlastného, ktorý je spojený s jeho karibským pôvodom. Napriek mladému veku má na svojom konte už niekoľko ocenení pre mladé talenty. Jeho práca je typická oslavou prirodzenej krásy materiálov, s ktorými pracuje. Podľa charakteristiky na vlastnej stránke sa zaujíma o interakciu medzi človekom a objektom a o myšlienky, ktoré možno prostredníctvom tejto skúsenosti sprostredkovať.

Pozrite si niektoré z návrhov vychádzajúcej hviezdy Maca Collinsa:

 

mac collins stol

Foto: www.maccollins.com

 

mac collins stolicka

Foto: www.maccollins.com

 

Benchmark Iklwa Chair

Foto: www.maccollins.com

 

Benchmark Iklwa Side Table

Foto: www.maccollins.com

 

Concur by Mac Collins scaled

Foto: www.maccollins.com

 

Pin It