salone del mobile milano

Foto: Salone del Mobile

 

Okrúhly 60. ročník prestížnej výstavy nábytku sa nesie v znamení udržateľného dizajnu a oslavy krásy.

 

Salone del Mobile sa koná od utorka 7. júna do nedele 12. júna a program zahŕňa veľké množstvo podujatí, výstav či exkluzívnych uvedení na trh. Spolu sa predstaví viac ako 2 000 vystavovateľov, vrátane asi 600 mladých dizajnérov pod 35 rokov. Po náročných dvoch pandemických rokoch chcú organizátori ukázať, že je opäť možné organizovať podujatie takéhoto formátu a zároveň upozorniť na environmentálny aspekt pri výrobe nábytku.

 

salone del mobile milano3

Foto: Salone del Mobile

 

Súčasťou veľtrhu sú aj výstavy pre kúpeľne či kuchyne

Salone del Mobile je rozdelené do troch hlavných kategórií: Classic, Design a xLux a jeho súčasťou je aj EuroCucina zameraná na kuchyne. Rovnako sa v rámci slávneho milánskeho podujatia tento rok koná aj Medzinárodná výstava kúpeľní. Mladí dizajnéri sa prezentujú pod hlavičkou SaloneSatellite.    

Aj 60. ročníka Salone del Mobile ja nabitý zvučnými menami a premiérami. Jeden z najuznávanejších dizajnérov súčasnosti Philippe Starck sa spojil s rovnako slávnym módnym domom Dior. Na milánskom veľtrhu predstavia nový návrh ikonickej stoličky Louis XVI, ktorá je symobolom spoločnosti Dior od roku 1947.

Ikony v Miláne

S kolekciou nazvanou Božská inšpirácia sa predstaví známy dizajnér svietidiel Lee Broom. Pôjde o prvé produkty pod jeho hlavičkou po štyroch rokoch a nové éterické kúsky uvedie pri príležitosti 15. výročia značky.

 

salone del mobile milano2

Foto: Salone del Mobile

 

Medzi ďalšie zvučné značky a mená, ktoré sa oplatí na Salone del Mobile sledovať, patrí napríklad spolupráca Patricie Urquioly a Johannesa Torpeho so spoločnosťou Moroso, chýbať nebude ani Kartell, Zanotta, Boca do Lobo, Armani Casa a Marel Wanders ukáže nové svietidlá Nigthbloom zastrešené značkou Lladró.

Salone del Mobile je nabité tými najprestížnejšími značkami v oblasti nábytku a bývania  sledujte webovú a facebookovú stránku Stavebníctva a bývania, kde vám prinášame akutálne inšpirácie z tohto veľtrhu.

Pin It