dior starck pink dior starck siva dior starck zlata

Ikonická stolička Dior reinterpretovaná Philippom Starckom. Foto: Dior

 

Miss Dior – to je meno redizajnovanej ikonickej stoličky s pôvodným názvom Medallion Chair. Pod jej novú podobu sa podpísal rovnako slávny dizajnér Philippe Starck.

 

Jeden z momentov, na ktorý sa počas prebiehajúceho veľtrhu Salone del Mobile sústredili fanúšikovia dizajnu, vzišiel zo spolupráce dizajnéra a architekta Philippa Starcka a módneho domu Dior.  Išlo o redizajn kresla Medallion Chair – po novom na poctu a oslavu ženskosti premenovaného na Miss Dior.

Ultraminimalistická

Kreslo predstavili v pútavom prostredí podzemného mezanínu pod milánskym Palazzo Citterio. Miss Dior má elegantnú, rafinovanú siluetu, jedinečný materiál a podľa tvorcov odkazuje na vášeň pre minimalizmus.  

Jej reflexný, lesklý povrch ju robí neprehliadnuteľnou. Hrúbka nôh je redukovaná, subtílna a prvé ohlasy po jej odhalení hovorili o jej ultraminimalistickom charaktere. Viaceré z modelov Miss Dior majú len jednu opierku na ruku, čo odkazuje na pózu typické pre haute couture.

Spomienka na Marlene

„Táto spolupráca odráža túžbu francúzskeho tvorcu preskúmať, ísť do samotného srdca legendy, ktorú kreslo Medallion v jeho očiach stelesňuje, odhaliť jej podstatu prostredníctvom troch výnimočných modelov, z ktorých jeden sa vyznačuje jednou lakťovou opierkou – ide o jemnú pripomienku fotografie Marlene Dietrichovej, evokujúcu tú podmanivú pózu, kde sú šaty vystavené ako obraz,“ uviedol francúzsky módny dom Dior. „Pri stoličke Miss Dior sa kolektívna pamäť dostáva do centra pozornosti. Všetci sme kreslili túto historickú ikonu svojou pamäťou; ja som preskúmal tú svoju. Vedomé a nevedomé znaky, ktoré vysiela Dom Dior, sú súčasťou môjho vlastného duševného dedičstva: táto spolupráca bola pre mňa mimoriadne prirodzená,“ uviedol Philippe Starck.

Pin It